Dnes vyšlo 15 článků

Brýle OrCam MyEye 2: nevidomí mohou číst

Brýle OrCam MyEye 2: nevidomí mohou číst

Představovali jste si někdy život,kdy byste byli nevidomí? Každodenní zálšžitosti, které nyní vnímáte jako samozřejmost, by se rázem staly problémem, s kterým byste potřebovali pomoci. Jedná se ozcela běžné věci, jako například placení při nákupu nebo nákup samotný. Být nevidomí znamená handicap, kterému nneí tento svět uzpůsobený. Revoluční technickou pomůckou může být vynález z Izraele a sice mluvící brýle. 

Zrakem vnímáme 90 % všech vjemů okolního prostředí. Bez zraku je život obtížný. V Izraeli si obtíže nevidomých uvědomují a vymysleli brýle, které nevidomým pomohou s vnímáním okolního světa. Brýle na sobě mají malou kameru a jsou schopné dokonce rozpoznat bankovky. Sestava kamery a brýlí nese název OrCam MyEye 2. Kamera je velmi drobná, tudíž je to zanedbatelná zátěž. Kamera OrCam na sobě má magnetický povrch, aby se mohla zachytit na brýle.

Snímek obrazovky 2019-07-04 v 18.54.53

OrCam Eye 2 je schopna takto skvěle pracovat především pomocí umělé inteligence. Kamara disponuje audiovizuálním zařízením. Pomocí kamary může nevidomý číst knihy nebo rozpoznávat bankovky. U kabery je nainstalovaný reproduktor, který „našeptává“ prohlížený obsah do ucha nevidomého. Technologie je schopná rozeznávat text a pak ho tlumočit celkem v 25 ti jazycích včetně češtiny.

 Zdroj, foto: orcam.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru