Brydge: Skvělá klávesnice pro iPad

I když máme dobu dotykovou, dalo by se říci, že většina lidí nedá dopustit aspoň na klávesnici, když už ne na myš. Dotykem lze vyřešit snad téměř všechny úkony, které potřebujete provádět, ale s klávesnicí je to rychlejší. A nejde jen o psaní. Pokud tedy pak natrefíte na dokonalou klávesnici k vašemu iPadu, máte vyhráno.

U mnoha klávesnic k iPadu je problém v tom, že je nelze snadno používat jako notebook na klíně. Najde se mnoho lidí, kteří tvrdí, že iPad přece není určen k tomu, aby byl používán jako notebook. Ale ti všichni by si měli přečíst o klávesnici Brydge. Ta totiž posouvá hranice toho, co můžete se svým Apple iOS tabletem dělat.

brydge-4

Vybrat si můžete ze tří různých modelů Brydge. K dispozici je polykarbonátové provedení s vestavěnými bluetooth reproduktory, hliníkové provedení bez reproduktorů a hliníkové provedení s reproduktory.

Klávesnice má matný povrch. Na předních rozích jsou na ní dva gumové „nárazníky“, které chrání displej iPadu, aby se neodřel nebo neotlačil od kláves, když iPad zavřete.

Na spodní části klávesnice jsou rovněž gumové nožičky, díky nimž můžete svůj iPad převedený do stylu notebooku položit na jakýkoliv hladký povrch.

Ale to, co dělá Brydge tak originální klávesnicí pro iPady, je unikátní design. Na zadní hraně má totiž dva těžké kovové panty, které jsou pokryté silikonovými polštářky. S jejich pomocí klávesnici připojíte k iPadu. Panty jsou silné a otevřít je vyžaduje určité úsilí, takže se vám v nich iPad rozhodně nebude pohybovat.

brydge-8

Připojení klávesnice zvládnete hravě. Stačí ji spárovat s iPadem přes bluetooth. I vestavěné reproduktory fungují přes bluetooth, takže spárování je opravdu nutné. Hned po připojení máte vlastně takový notebook, který vám může připomínat MacBook Air.

Lidé, kteří píší stylem datlování, se obvykle nezajímají o rozložení kláves, jejich velikost atd. Ale dotykoví písaři mají tendenci být v těchto záležitostech opravdu vybíraví. Klávesy klávesnice Brydge mají vynikající hmatovou odezvu, daly by se srovnat s klávesami klávesnice MacBook Air, kterých se také lze dotýkat tak pohodlně a rychle. Rozložení klávesnice je standardní včetně číselné řady a řady speciálních funkčních kláves, které ovládají jas, hlasitost, přehrávání hudby atd.

shift

Je tu jen jedna taková drobnost, která nemusí každému vyhovovat. Velikost pravé klávesy Shift. Když se podíváte na obrázek výše, uvidíte, že levý a pravý Shift rozhodně nemají stejnou velikost. Levý Shift je dvakrát tak velký jako ten pravý. Trefit se do něj tedy nemusí být úplně jednoduché a chce to trochu pozornosti.

I přes tento malý nedostatek je však Brydge nejlepší, nejjednodušší a nejpohodlnější navrženou klávesnicí pro iPad, kterou můžete použít i pro psaní na klíně. Jen ještě jedna vada by vám mohla stát v cestě k jejímu vlastnictví. Cena. Nejlevnější ze tří verzí stojí $99,99.

Zdroj: The Gadgeeter

Komentáře

Nahoru