Brusel přemění průmyslový komplex na pozoruhodný vertikální les

Stále více metropolí klade důraz na ekologii. Brusel plánuje postavit tři svislé konstrukce z recyklovatelných materiálů, použít obnovitelné zdroje energie a vysadit 30 tisíc rostlin. Cílem projektu je ukázat, jaký přínos má pro životní prostředí.  

Čínské město Nanjing v rámci boje proti znečištění města postavilo vertikální lesy. Obdobné konstrukce byly postaveny i v Itálii či ve Švýcarsku. A nyní i Brusel plánuje postavit tři svislé konstrukce z recyklovatelných materiálů, a tím zajistit ekologickou budoucnost.

V minulosti opuštěná místa Tour a Taxis představovala přístav, sklad, vlakovou a námořní stanici, ale nyní tato oblast zeje prázdnotou. Z tohoto důvodu se město rozhodlo přeměnit průmyslový komplex na impozantní zelené útočiště s 300 centimetrů vysokou strukturou částečně poháněnou solárními panely. Rostliny by se bez problémů integrovaly do budov, a tím by vstřebaly 175 tun oxidu uhličitého ročně.

Vertikální lesy budou mít nejen estetickou hodnotu, ale i tu praktickou. Poskytly by obytné, komerční a obchodní prostory. V současné době jej projekt ve schvalovacím procesu, ale pravděpodobně dostane zelenou. Podívejte se, jak má pozoruhodný projekt vypadat.

the-new-proposal-includes-three-vertical-forests-which-would-feature-30000-plants-1200x850

Zdroj: Futurism

they-would-also-include-shops-750-apartments--1200x850

Zdroj: Futurism

and-stacked-offices-1200x718

Zdroj: Futurism

Zdroj: Futurism

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru