Brno podepsalo memorandum s výrobcem revolučního hyperloopu

Jihomoravská metropole navázala spolupráci se společností, která se zabývá vývojem revolučního způsobu dopravy. Memorandum mezi Brnem a firmou Hyperloop Transportation Technology podepsal primátor Petr Vokřál. V případě opravdové realizace hyperloopu, se kterým před třemi lety přišel vizionář Elon Musk, by se cestující z Prahy do Brna dostali za pár minut.

Zhruba před půl rokem politici města Brna zahájili jednání se společnosti Hyperloop Transportation Technology o vybudování futuristické dopravy, která se skládá z potrubí, v němž jsou cestující přepravováni kapslemi neuvěřitelnou rychlostí. Aktuálně bude město ve spolupráci s firmou pracovat na studii, která ukáže, zda by bylo výhodné Brno spojit s okolními městy hyperloopem.

hyperloop

Zdroj: Facebook

Ve středu 18. ledna 2017 brněnský primátor Petr Vokřál podepsal memorandum se společností Hyperloop Transportation Technology, která slibuje, že rychlost cestovních kapslí, jež budou desetkrát bezpečnější než letadlo, by mohla dosáhnout až 1 200 kilometrů za hodinu.

„Jedná se o nesmírně rychlý a navíc ekologický způsob přepravy cestujících. Kapsle bude brzděním také produkovat velké množství energie,“ řekl Dirk Ahlborn, výkonný ředitel Hyperloop Transportation Technology.

Nicméně výrobce hyperloopu se obává, že by realizaci revolučního způsobu dopravy mohla zbrzdit legislativa, která s podobnou dopravou nepočítá. Z právního hlediska je spuštění hyperloopu nereálné, protože se nejedná o letadlo, vlak, ani automobil.

„Chceme být od počátku na mapě této nové technologie. Inovace jsou potřebné a měli bychom přemýšlet dopředu,“ řekl Jaroslav Kacer, náměstek brněnského primátora pro oblast smart city.

Výstavba jednoho kilometru potrubí pro hyperloop by vyšla okolo 300 milionů korun. Ale díky němu by mohli lidé snadno cestovat za prací.

Zdroj: Hospodářské noviny

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru