Dnes vyšlo 15 článků

Brněnský magistrát nechal zrušit facebookové stránky Žít Brno

Brněnský magistrát nechal zrušit facebookové stránky Žít Brno

Jak nejlépe reagovat na kritiku? To nevíme. Nicméně víme, jaký je ten nejhorší způsob – smazání kritiky. A přesně to teď udělal brněnský magistrát, když nechal zrušil facebookové stránky Žít Brno, kde se pravidelně objevovala kritika magistrátu.

Facebookové stránky Žít Brno byli zrušeny v noci z pátku na sobotu. Měli přitom kolem 17 tisíc fanoušků a toto číslo neustále rostlo. Poukazovaly na neustále problémy v Brně, v poslední době zejména na problematiku změny současného územního plánu.

Rovněž facebooková stránka Žít Brno sloužila jako podpůrný komunikační prostředek webové stránky zitbrno.cz, která satirickou formou kritizuje dění na magistrátu.

Z jakého důvodu byla stránka zrušena se můžeme dozvědět na Twitteru @ZitBrno:

Z toho lze mimo jiné vyčíst, že za zrušením stránky stojí právník Jakub Geisler, což je vedoucí marketin-gového a ekonomického oddělení brněnského magistrátu. To vyvolalo velký rozruch a protesty občanů.

Téměř okamžitě po zrušení se objevily nové FB stránky s názvem Žít Brno RIP.  A tyto stránky za necelý den získaly téměř 10 tisíc lajků, což je více než polovina původního počtů lajků.

Město si tímto krokem vůbec nepomohlo. Asi nikdy neslyšeli o efektu Streisandové, kdy pokus o cenzuru vede naopak k mnohem většímu rozšíření „závadných“ informací.

Oficiální reakce magistrátu k tomuto kroku zatím není. Brněnský primátor Roman Onderka je totiž až do 14.2 na dovolené. Nicméně této aféry se již chytli i další média, takže se dá očekávat, že budou padat hlavy.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru