Brněnský magistrát nechal zrušit facebookové stránky Žít Brno

Brněnský magistrát nechal zrušit facebookové stránky Žít Brno

Jak nejlépe reagovat na kritiku? To nevíme. Nicméně víme, jaký je ten nejhorší způsob – smazání kritiky. A přesně to teď udělal brněnský magistrát, když nechal zrušil facebookové stránky Žít Brno, kde se pravidelně objevovala kritika magistrátu.

Facebookové stránky Žít Brno byli zrušeny v noci z pátku na sobotu. Měli přitom kolem 17 tisíc fanoušků a toto číslo neustále rostlo. Poukazovaly na neustále problémy v Brně, v poslední době zejména na problematiku změny současného územního plánu.

Rovněž facebooková stránka Žít Brno sloužila jako podpůrný komunikační prostředek webové stránky zitbrno.cz, která satirickou formou kritizuje dění na magistrátu.

Z jakého důvodu byla stránka zrušena se můžeme dozvědět na Twitteru @ZitBrno:

Z toho lze mimo jiné vyčíst, že za zrušením stránky stojí právník Jakub Geisler, což je vedoucí marketin-gového a ekonomického oddělení brněnského magistrátu. To vyvolalo velký rozruch a protesty občanů.

Téměř okamžitě po zrušení se objevily nové FB stránky s názvem Žít Brno RIP.  A tyto stránky za necelý den získaly téměř 10 tisíc lajků, což je více než polovina původního počtů lajků.

Město si tímto krokem vůbec nepomohlo. Asi nikdy neslyšeli o efektu Streisandové, kdy pokus o cenzuru vede naopak k mnohem většímu rozšíření „závadných“ informací.

Oficiální reakce magistrátu k tomuto kroku zatím není. Brněnský primátor Roman Onderka je totiž až do 14.2 na dovolené. Nicméně této aféry se již chytli i další média, takže se dá očekávat, že budou padat hlavy.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru