Brněnská část Lundegaardu vítá posilu – Lukáše Matějku – který povede vývojové centrum

Do čela předního webového integrátora, Lundegaardu, nastupuje Lukáš Matějka, který bude v pozici Head od Development Center řídit rozrůstající se tým vývojářů v Brně.

Z největší antivirové firmy AVG přichází Lukáš Matějka posílit brněnský tým Lundegaardu. V AVG působil jako Engineering Director, kde vyvíjel desktopové aplikace. Lukáš má za sebou také téměř 10 let v IBA CZ, kde pomáhal s vybudováním nové kompetence firmy v oblasti Javy a podnikových portálů.

V brněnské části Lundegaardu bude Lukášovou hlavní kompetencí budování silného vývojového týmu se specializací na Javu a portálové a web integrační projekty. Lukáš bude mít na starosti také optimalizaci software delivery procesů.

Lukas-M-Lunde

A aby toho nebylo málo, bude také zajišťovat rozvoj kompetencí v oblasti data stream procesingu a vytvoření ucelené platformy pro vývoj evolučních architektur a data-intenzivních aplikací, které budou zpracovávat velká data v reálném čase.

Lukáš se mimo práci věnuje turistice a hraní na kytaru a je držitelem magisterského titulu z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity.

Vývojové centrum Java Portal & Integration Delivery Center (JPIDC)

V Brně vzniklo v květnu 2016 nové vývojové centrum Java Portal & Integration Delivery Center (JPIDC), jehož tým primárně pomáhá s technickým návrhem, implementací, podporou provozu a optimalizací funkčnosti webových portálů budovaných na standardech Java Portlet Technology (JSR-168/286).

Tyto standardy využívají portálovou platformu Liferay a poskytují tak řešení pro integrace front-endu do IT infrastruktury u středních a velkých zákazníků a to za využití produktů pro implementaci podnikových web integračních řešení Apache ServiceMix, Apache Camel, JBoss Fuse a dalších.

Pro potřeby brněnského vývojového centra, které stále narůstají, přešli do Lundegaardu v nedávné době ze společnosti IBA CZ Jiří Kadlec (Head of Java Portal & Integration Development), Aleš Rybák (Senior Portal Specialist) a Jakub Kohout (Senior Java Developer). Tuto trojici doplnila v loňském roce ještě dvojice Martin Svoboda (UX Specialist) a Tomáš Konrády (JavaScript Developer)

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru