Britští teenageři si v rámci reality show nechali monitorovat své iPhony

Britští teenageři si v rámci reality show nechali monitorovat své iPhony

Svoje chytré telefony si střežíme jako oko v hlavě. Není se čemu divit, protože o nás tolik prozrazují. Ale věřte tomu nebo ne, ve Velké Británii se dvanáct vysokoškoláků rozhodlo, že tohle soukromí dobrovolně vystaví světu. Jedná se o takovou malou britskou reality show.

The Secret Life of Students je dokumentární seriál, který vysílají na britském Channel 4. Zaměřuje se na dvanáct dospívajících, kteří prožívají své první čtyři měsíce na univerzitě. Jenže kromě toho, že je během dne natáčí, dokonce i monitorují jejich telefony. Každá online interakce, hovor, zpráva, všechno je dokumentováno. Studenti, jejich rodiče a všichni, s kým komunikují, museli dát plný souhlas k odposlouchávání komunikace.

13 hodin denně, 7 dní v týdnu

Producenti analyzovali přes 200 000 textových zpráv, hovorů a komunikací na sociálních sítích. Dokumentární tým si totiž nechal vytvořit speciální sledovací software. Ten byl předinstalován na iPhony, které pak dali studentům. Producenti pak viděli úplně všechno. Historii vyhledávání na Twitteru, každou aktualizaci z Facebooku. Tým pěti lidí sledoval teenagery a jejich online aktivitu 13 hodin denně, 7 dní v týdnu. Bavilo by vás to?

„Pokud jsme chtěli život teenagerů monitorovat pořádně, museli jsme se zaměřit i na jejich digitální životy,“ uvedl Tim Wardle, který stál u vývoje speciální aplikace.

A výsledek?

Neprokázalo se vlastně nic zvláštního. Klasické britské vysokoškoláky trápí nárazové pití, vzájemné škádlení, život bez mámy, zděšení nad chlamydiemi a podobné strasti.

Při sledování online konverzací se opět projevilo, že je snadnější se upřímně vyjádřit pomocí psaného textu než v přímém rozhovoru.

Možná nám tady ale vzniká nová forma reality show. Aktuálně můžete za 300 000 Kč žít u D1 s tabletem, brzy byste si možná za 300 000 mohli nechat sledovat svůj mobil.

Zdroj: CJR, Arstechnica 

Komentáře

Nahoru