Dnes vyšlo 1 článků

Britský soud uložil společnosti Apple publikovat omluvu společnosti Samsung

Společnost Apple musí na svých stránkách pro Velkou Británii a ve sdělovacích prostředcích zveřejnit, že společnost Samsung nekopírovala vzhled tabletu iPad na svém zařízení Galaxy Tab.

Ve Velké Británii se společnosti Apple nepovedlo soudně zakázat prodej tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1. Dne 9.7. soud konstatoval, že společnost Samsung nekopírovala autorská práva Apple a soudce Colin Birss konstatoval, že tablety Galaxy Tab 10.1 nejsou na takové úrovni.

Apple musí zprávu o neporušení svých práv ponechat na svých stránkách půl roku. Kromě toho musí zprávu publikovat v denících The Financial Times, The Daily Mail, Guardian Mobile a dalších velkých periodikách. Právník Apple Richard Hacon konstatoval, že jde v podstatě o reklamu Samsungu na úkor Apple. Řešení soudu umožňuje podání odvolání.

Samsungu se nepodařilo prosadit zákaz veřejných vyjádření společnosti Apple k porušení jejich práv. Soudce poukázal na právo svobodně vyjádřit mínění o svých výrobcích a konkurentech. Samsung poprvé od dubna minulého roku dosáhl soudního řešení ve svůj prospěch. Soudy v Německu, Holandsku a USA vyhověly společnosti Apple a dočasně zakázaly prodej tabletů a smartfonů Samsung. Naopak žaloby Samsungu o porušení svých práv proti Apple nebyly úspěšné.

Zdroj: Finance Yahoo

Komentáře

Nahoru