Britský řetězec supermarketů používá kamiony jezdící na potravinový odpad

Potravinový odpad byl vždy pro britský řetězec supermarketů Waitrose tak trochu strašák, a proto ho od roku 2012 nevyváží na skládky. Nyní společnost Waitrose oznámila, že potraviny budou rozvážet kamiony jezdící na biometanový plyn vyrobený z potravinového odpadu. Stává se tak první společností v Evropě.

Potravinový odpad je pro Spojené království jedna velká obava. Jen v roce 2015 rodiny ve Spojeném království vyprodukovaly téměř 7,3 milionu tun potravinového odpadu.

waitrose-2

Zdroj: Inhabitat

Waitrose spolupracuje s firmou CNG Fuels, přičemž výsledkem spolupráce je deset kamionů jezdících na obnovitelný biometan. Vozidlo dokáže ujet až 800 kilometrů. Vzhledem k tomu, že biometan stojí o 40 % méně než nafta, návratnost investice je rychlá. Investice se vrátí za dva až tři roky.

„Obnovitelný biometan je mnohem levnější a čistší než nafta. S dojezdem až 800 kilometrů je to výzva pro provozovatele silniční dopravy,“ uvedl Philip Fjeld, CEO společnost CNG Fuels.

Další výhodou je, že alternativní palivo produkuje o 70 % méně oxidu uhličitého.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru