Britský novinář na německé tiskovce: Ničemu nerozuměl a stal se hitem!

Britský reportér Daily Telegraph sepisoval „minutu po minutě“ tiskovou konferenci Borussie, kde trenér Jürgen Klopp ohlásil konec v německém klubu. Novinář však ničemu nerozuměl, i přesto to vzal s humorem.

Jürgen Klopp

Jürgen Klopp oznámil svůj konec v německém klubu.

Kdo by to byl řekl, že na tiskové konferenci německého fotbalového klubu budou mluvit právě v němčině. Novinář britského deníku Daily Telegraph s tím rozhodně nepočítal.

Ben Bloom měl v dubnu na tiskové konferenci sepisovat „minutu po minutě“, neboť trenér německého týmu oficiálně oznámil svůj odchod z německého klubu Borussie Dortmund.

 „No, máme tady jistý problém. Mluví německy a má znalost němčiny mi příliš nepomáhá,“ oznámil novinář čtenářům na začátku tiskovky.

Nicméně zůstal profesionálem a sebral svou neznalost němčiny s humorem. Jeho „informace“ o odchodu slavného trenéra se staly velice populární obzvláště na sociálních sítích. Zde můžete zhlédnout některé jeho smyšlené výroky:

12:39 – Proč jen nemluvím německy?

12:41 – Rád bych vám prozradil, co Klopp říká. Říká toho hodně. Ale já mu nic nerozumím.

12:44 – Nyní si uvědomuji, že jsem ještě asi nikdy v životě nebyl natolik zbytečný jako nyní.

12:55 – Momentálně je prostor na otázky. Obávám se, že ty budou stejně tak v němčině jako odpovědi.

12:56 – Proč neexistuje univerzální jazyk po celé planetě?

12:58 – Je mi to upřímně líto. Uvědomuji si, že jej to vysoce neprofesionální. Neříkejte to mému šéfovi, že neumím německy. Myslí si, že tuto tiskovou konferenci překládám slovo od slova.

13:02 – Velký muž odpovídá na otázku. Zachytil jsem několik slov: „extrémně“, „sport“ a „a“. Spojte si to, jak jen chcete, z mého pohledu může zvažovat další kariéru jako skydiver.

13:03 – Děkujeme osobě, která mi tweetla video „Jak se naučit němčinu za 60 sekund“. Obávám se, že to nefunguje.

13:16 – Es tut mir leid. (Překladač Googlu mi vypsal, že tak se v němčině řekne „Mrzí mě to.“).

Díky tomu, že se Ben Bloom dostal na tiskovou konferenci, kde nic nerozuměl, si získal fanoušky na Twitteru. Jeho Live Blog se začal šířit po sociálních sítích.

twitter

twitter 2

Zdroj: Dennikn.sk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru