Dnes vyšlo 15 článků

Britská vláda má zakázáno sledovat demonstranty a aktivisty na Twitteru

Vedení společnosti Twitter obdrželo stížnost od kabinetu premiéry Theresy Mayové, protože údajně má zakázáno sledovat potenciální účastníky teroristických útoků. Důvodem je, že sociální síť zablokovala nástroje pro sledování aktivit uživatelů třetími stranami.

Původním účelem těchto nástrojů byl monitoring údajů ze sociálních sítí v reálném čase, například při sledování přírodních katastrof či jiných událostí. O vznik nástrojů usilovala paradoxně samotná sociální síť Twitter, ale nedomyslela jejich důsledky.

„Nedávné zprávy o tom, jaká data o sledování uživatelů Twitteru se používají, u nás vzbudily velké obavy,“ řekl Chris Moody, viceprezident společnosti.

twitter-1795652_1280

Zdroj: Pixabay

Pro politiku sociální sítě je podle viceprezidenta nepřijatelné, aby kdokoliv sledoval účastníky demonstrací a aktivisty.

„Zakázali jsme vývojářům, kteří používají veřejné API a datové produkty Gnip, zprostředkovávat donucovacím orgánům či jiným subjektům údaje z Twitteru, které by umožnily někoho kontrolovat,“ dodal.

Kvůli zablokování nástrojů ztratila britská vláda přístup k údajům o potenciálních aktérech teroristických útoků. Britská vláda ke sledování potenciálních teroristických útočníků používala třetí stranu, a proto byl její přístup zablokován.

„Vláda proti tomuto rozhodnutí protestovala a v současné době diskutuje s Twitterem, jak obnovit přístup k těmto datům,“ řekl agentuře AFP mluvčí ministerstva vnitra. „Boj proti terorismu se netýká pouze policie a bezpečnostních služeb. Sociální média a technologické společnosti v něm hrají také svou roli.“

Zdroj: Dvojklik

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru