Dnes vyšlo 15 článků

Britská firma nabízí psí granule vyrobené z hmyzu

Britská firma nabízí psí granule vyrobené z hmyzu

Máte pejska? A bojíte se, že budete čelit kritice environmentalistů a vegetariánů, protože pejska krmíte granulemi z hovězího masa? Nezoufejte, brzy bude váš čtyřnohý mazlíček žrát granule z hmyzu. Výrobce nových, hmyzích granulí tvrdí, že 40% jeho nového produktu je vyrobeno z hmyzu. 

Jedná se o další firmu, která reaguje na přílišnou konzumaci hovězího masa. Nový produkt vyrábí firma Yora, která je součástí britského startupu.

Je to pro psa výživné?

Klíčovou otázkou je, zda strava s 40 % podílem hmyzu vyhovuje výživovým potřebám vašeho psa. Odborníci jednoduše tvrdí, že ano. To, že hmyz je zdrojem bílkovin pro člověka, víme, ale to samé platí i v případě čtyřnohých přátel. Na první pohled se zdá, že krmit psa granulemi z masa, může škodit životnímu prostředí. Je tomu tak. Domácí zvířata za rok zkonzumují 20 % celosvětové produkce masa. Je také pravda, že hmyz produkuje bílkoviny mnohem efektivněji než krávy – pomocí malého procenta vody a půdy.

Snímek obrazovky 2019-01-26 v 22.30.21

Do krmiva pro zvířata se dává maso, které lidé nechtějí konzumovat. To znamená, že dokud budou maso konzumovat lidé, bude maso také pro zvířata. Pokud by nebyly vyráběny granule z masových zbytků, lidé by museli najít způsob, jak zbytky zužitkovat jinde.

Pokud se ptáte, zda by se z hmyzu vyráběly granule pro kočky, odpověď je ne. Kočky jsou mnohem vybíravější a jen tak něco nesnědí, zatímco psi snědí více méně cokoliv. Kočky si sami nevyrobí esenciání aminokyseliny a taurin, což získají konzumací masa a ryb.

 Zdroj, foto: bbc.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru