Britové na Googlu hledají, co se stane, když opustí EU

Svět se vzpamatovává z britského referenda o plánovaném opuštění Evropské unie. I když představitelé kampaně pro odchod z Evropské unie nyní kokrhají nad svým vítězstvím, spousta obyvatel Velké Británie ve skutečnosti netuší, pro co hlasovala.

Akciový trh v zemi zažívá obrovský propad, přičemž hodnota libry poklesla na třicetileté historické minimum. Voliči nyní čelí ekonomickým šokům, které mají být podle analytiků ještě horší. Důsledky hlasování pocítí celý svět. A někteří britští voliči říkají, že je teď mrzí, že hlasovali ve prospěch Brexitu.

flag-1247209_1280

Britové ani nevěděli, co Evropská unie je.

„I když jsem hlasovala pro opuštění Evropské unie, dnes ráno jsem se probudila a realita mě praštila,“ řekla jedna žena zpravodajskému kanálu ITV News. „Kdybych měla příležitost hlasovat znovu, hlasovala bych pro to, abychom v Evropské unii zůstali.“

Zmatek nad tím, co bude Brexit znamenat pro hospodářství země, se odrazil ve čtvrtek v celé Velké Británii. Vyhledávač Google hlásí, že Britové vyhledávají informace nejen v souvislosti s hlasováním, ale ptají se na základní otázky týkající se důsledků hlasování. Asi osm hodin po uzavřeném hlasování Google oznámil, že Britové hledají, co se stane, když opustí Evropskou unii.

Ale Britové jsou zmatení nejen z toho, co se stane, když opustí Evropskou unii, ale někteří dokonce netušili, co Evropská unie ve skutečnosti znamená.

Komentáře

Nahoru