Dnes vyšlo 15 článků

Britka přezpívala slovenskou píseň a chystá se i na českou

Britka přezpívala slovenskou píseň a chystá se i na českou

Nejen na Slovensku všichni zírají na to, jak perfektně může Angličanka zvládnout tak náročnou řeč. Prý jí to jde dokonce lépe než některým rodilým Slovákům.

Bridget Moran je běžná dospívající holka, která ráda hraje na kytaru a umí hezky zpívat. Občas nahraje cover nějaké písničky a umístí ho na YouTube. Nic zvláštního. Dělá to tak spousta holek. Jenže její sláva okamžitě o dost vzrostla, když se pustila do jedné slovenské písničky.

Bridget si k přezpívání vybrala písničku Mandolína od Adama Ďuricy. Ve videu sama říká, že na ni narazila úplnou náhodou a že se jí líbila, tak to zkusila. Výsledek je doslova dechberoucí. Slovenština je hezký jazyk sám o sobě a v kombinaci s anglickým přízvukem zní opravdu moc dobře.

Jak může tak dobře umět slovensky?

Všichni zírají, jak je to možné, že jde Bridget slovenština tak dobře. Dokonce se spekuluje o tom, zda třeba jeden z jejích rodičů nepochází ze Slovenska. Je to však jen neověřená spekulace, Bridget reaguje na všechny děkovné a pochvalné komentáře šťastných Slováků, ale o tom, kde se slovenštinu tak dobře naučila, se nezmiňuje. Možná je to ale jen v tom, že je prostě talentovaná na jazyky. Výborně totiž ovládá taky francouzštinu.

Její úžasné slovenštiny si všiml dokonce sám Adam Ďurica:

adam_durica

Bridget svou slovenštinou doslova pobláznila celé Slovensko

A protože měla takový úspěch, nazpívala Bridget další slovenskou písničku. Vsadila na Horehronie od Kristiny a ve videu povídá o tom, že je strašně šťastná z toho, kolik pozitivních ohlasů získal cover Mandolíny. Dodává, že miluje Slováky a jejich hudbu. A opět byste na výslovnosti skoro nepoznali, že není Slovenka.

O Bridget se píše snad ve všech slovenských médiích a v Česku taky. A ona je z toho doopravdy nadšená.

bridget

Jupíííí, na Slovensku o mně píšou

Co kdyby zkusila něco česky?

Čeština je přece podobná slovenštině, ne? Jedna Češka už to na facebookové stránce Bridget navrhovala. Vysvětlila jí, že se Slovenskem sousedíme a že máme velmi podobný jazyk. A víte, co odpověděla Bridget? Že se na českou písničku taky chystá!

lucie_bendova_komentar

Pozdrav z Česka a Bridgetino přislíbení, že bude i česká písnička

A jakou písničku? No aktivní zástupci naší země už mají pár návrhů. Třeba Jožin z bažin. No dokážete si představit, že by tohle Bridget přezpívala? Komentujícímu, který písničku navrhl, jeho komentář dokonce olajkovala.

Jakou českou písničku by Bridget podle vás měla přezpívat?

Komentáře

Nahoru