Dnes vyšlo 15 článků

British Airways potvrdili únik dat z tisíců účtů

British Airways potvrdili únik dat z tisíců účtů

Aerolinky British Airways v sobotu potvrdili nabourání tisíců účtů, které patřily pravidelným cestujícím.

Letecká společnost British Airways potvrdila, že se opravdu jednalo o nabourání účtů zákazníků. Tyto účty obsahovaly osobní informace jako historii cestování nebo informace o kreditních kartách. Aerolinky tvrdí, že data nebyla nijak zneužita, nicméně všechny napadené účty byly zablokovány a nejsou přístupné majitelům.

Údajně nejde o nic vážného

,,British Airways si jsou vědomi podezřelé aktivity ve spojitosti s malým počtem klubových účtů,” řekla mluvčí společnosti. “Vypadá to, že vše má na svědomí web třetí strany, kterému některý z členů poskytl informace při pokusu o platbu.”

Aerolinky se také svým klientům omluvily a přislíbily rychlou nápravu: ,,Omlouvám se za obavy a nepříjemnosti, které jsme svým klientům způsobili a chtěli bychom je ujistit, že jsme podnikli vše k tomu, aby účty nebyly zneužity.”

I když společnost přímo nenabádá ke změně hesel, bylo dobré si je změnit i tak – pro bezpečnost vašich dat.

Zdroj: mashable.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru