Dnes vyšlo 15 článků

Brian Grubb si opět plní svůj sen!

Brian Grubb si opět plní svůj sen!

Tento známý dobrodruh se vypravil zdolat divokou řeku ve Slovisku – a to tažený pouze svým dronem! Co se tohoto sportu týče, Brian je jeho naprostým průkopníkem. Díky jeho nesporným zkušenostem se tento Američan dostal do nejednoho zákoutí celého našeho světa – je totiž schopen tuto činnost provozovat prakticky všude.

A je jedno, zda se jedná o zmrzlá pole Bosny a Hercegoviny, tropické rýžové terasy na Filipínách či dech beroucí kaňony na poušti Jordánu – Brian je takhle „projezdil“ prostě všechny. +

„Dronový“ pohon??

Nápad na použití dronu při zdolávání řeky nebyl jeho hlavní myšlenou, dříve se totiž zabýval hlavně wakeskatingem, z kterého se postupem času vyvinul právě tento sport. Čtyřválcový dron poháněný elektrickým pohonem zastupuje místo jediného tažného stroje, jež je schopen Briana „provézt“ i takovými místy, jež byste rozhodně nečekali.

181128_brian-grubb-drone-9-600x900

Sava Bohinjka

Tenhle Wakeskate šampion si totiž vybral například i známou křišťálovou řeku Sava Bohinjka, tekoucí ve Slovinských Alpách. Tato řeka se ukázala jako perfektní prostředí pro načerpání nových zkušeností a získání nových zážitků – a to díky jejím zakřiveným zákoutím a mělkému povrchu.

Proč právě tato alpská řeka?

Nedotčená krajina oblasti Bohinj byla pro tento tým jedním z největších důvodů, proč se pro toto místo rozhodli. Obyvatelé této oblasti si ji velice chrání, a proto zde žijí tak, aby přírodu nijak neohrožovali a nedovolili by zde žádné kroky, které by byly proti přírodě. Neměli ale nejmenší problém Briana přijmout, jelikož jeho dron je plně elektrickým robotem, který za sebou nezanechává žádné stopy či výpary.

181128_brian-grubb-drone-12-1620x953

Co všemu předcházelo?

Na první pohled to tak jistě nevypadá, nicméně Wakeskating s dronovým pohonem je skutečný týmový sport. Předtím, než si Brian totiž vůbec mohl stoupnout na board a nechat se unášet tímto elektrickým dronem, tým techniků a pilotů z Infineon musel několik měsíců tento dron přivést k naprosté dokonalosti.

Kam se hrabe klasický fotbal či hokej – ale sjíždění řeky s dronem- to je teprve budoucnost všech sportů!

Zdroj text/foto: https://www.shredthecable.com/en/brian-grubb-drone-over-winch-wakeskating-slovenia/
Štítky: , , ,

Komentáře

Nahoru