Dnes vyšlo 15 článků

Brexit sebral 400 nejbohatším lidem světa celkem 127 miliard dolarů

V současné době světově nejdiskutovanějším tématem je odchod Velké Británie z Evropské unie, který způsobil ztráty ve výši 127,4 miliard dolarů 400 nejbohatším lidem světa. Internetový server Bloomberg odhaduje, že nejbohatší Britové přišli „pouze“ o 5,5 miliardy dolarů. Rozhodnutí britských voličů opustit Evropskou unii způsobilo hluboké propady na všech hlavních světových akciových trzích.

Volební kampaň ve Velké Británii způsobila největší pokles evropských trhů za posledních 8 let, přičemž libra se propadla na třicetileté minimum.

office-620817_1280

Podnikatelé utrpěli velké ztráty. Zdroj: Pixabay

Asi nejhorší ztráty utrpěl evropský miliardář Amancio Ortega, nejbohatší osoba v Evropě, a to celkem 6 miliard dolarů. A další bohatí podnikatelé, jako například Bill Gates či Jeff Bazos, ztratili každý kolem 1 miliardy dolarů.

Nejbohatší člověk ve Velké Británii, Gerald Cavendish Grosvenor, ztratil 1 miliardu dolarů. A ve Spojeném království nebylo vystoupení země z Evropské unie tolik devastující. Celkem 15 nejbohatších lidí v zemi přišlo „pouze“ o 5,5 miliardy dolarů.

Spoluzakladatel britské makléřské společnosti Hargreaves Lansdown, Peter Hargreaves, ztratil asi nejvíce. Jeho majetek klesl o 19 %, přičemž ironií je, že zrovna tento člověk daroval nejvíce na volební kampaň pro opuštění Evropské unie, a to celkem 3,2 milionů liber. Hargreaves neprokázal žádnou lítost. Prozradil, že je připraven spolupracovat s britskou vládou, aby společně formovali ekonomickou budoucnost národa po opuštění Evropské unie.

„Mám bohaté zkušenosti v podnikání, bohaté zkušenosti ve vyjednávání, bohaté zkušenosti v ekonomice a jsem jeden z nejúspěšnějších britských podnikatelů,“ řekl Hargreaves. „Jestli mě nebudou chtít, jsou to blázni.“

Nejbohatší člověk v Jižní Africe, Christo Wiese, který má obrovské investice v britské ekonomice, je přesvědčen, že současná krize neznamená konec Evropské unie.

Zdroj: RT

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru