Brexit může výrazně zdražit roaming ve Velké Británii

Velká Británie odešla z Evropské unie, což bude mít dopad také na české turisty i české firmy, přičemž mobilní volání na ostrovech by se mohlo značně prodražit. Volání z Velké Británie se už nebude řídit evropskou regulací roamingu. Informace uvedl mluvčí ČTÚ Martin Drtina.

K situaci se vyjádřila také mluvčí O2 Lucie Pecháčková, která uvedla, že evropská regulace roamingu se vztahuje také na země, které sice nejsou součástí Evropské unie, ale jsou součástí Evropského hospodářského prostoru. A pokud by například Velká Británie stejně jako Norsko nebyla součástí Evropské unie, ale byla součástí Evropského hospodářského prostoru, zdražení roamingu se obávat nemusíte.

telephone-586268_1280

Brexit může zdražit roamingové služby ve Velké Británii. Zdroj: Pixabay

Slyšet se nechala také mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová, která podotýká, že je velice těžké odhadnout dopady celé události. Velká Británie už totiž nebude respektovat regulaci velkoobchodních cen, a tak si tamní operátoři mohou nastavit vyšší ceny jako například Švýcaři.

A diskuzi uzavřelo vedení společnosti Vodafone, které podotýká, že se bude snažit přizpůsobit podmínkám Velké Británie, aniž by zákazníci operátora přišli zkrátka.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru