Brazilský soud zmrazil Facebooku 6 milionů dolarů kvůli obchodům s drogami

Brazilský soud zablokoval americké společnosti Facebook celkem 6 milionů dolarů. Sociální síť, která má pod svými křídly aplikaci WhatsApp, nechtěla úřadům poskytnout zprávy uživatelů této aplikace v rámci vyšetřování obchodů s drogami.

Soud v Brazílii zmrazil 19,5 milionů realů (6,07 milionů dolarů) společnosti Facebook, protože protidrogovému útvaru neodevzdala zprávy. Nicméně sociální médium nemá přístup ke zprávám svých uživatelů.

hands-1167615_1280

Brazilský soud zmrazil Facebooku 6 milionů dolarů. Zdroj: Pixabay

Brazilská federální policie poznamenala, že společnost opakovaně odmítá odevzdat odeslané a přijaté zprávy podezřelých členů mezinárodního gangu pašeráků kokainu. A bez těchto dat bude velice obtížné, ba dokonce nemožné prokázat spojení mezi zadrženými během nedávných razií a jejich spojenci v Brazílii, Bolívii, Paraguayi a Španělsku.

Brazilské úřady se snaží ke zprávám dostat už pět měsíců, ale bez úspěchu. Soudce v brazilském státě Paraná zmrazil finanční prostředky odpovídající výši pokut pro WhatsApp za nedodržení příkazů ze strany úřadů. A jelikož WhatsApp nemá žádné bankovní účty v Brazílii, soud zmrazil finanční prostředky mateřské společnosti, kterou je Facebook.

Facebook uvedl, že aplikace WhatsApp, která je určená pro bezplatnou komunikaci, textové zprávy svých uživatelů neukládá. I kdyby zprávy ukládala, nebylo by možné je přečíst, protože jsou šifrované.

Zdroj: The Guardian

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru