Brazilský soud vydal příkaz k zatčení prezidenta Google

Soudce v Brazílii se rozhodl zatknout šéfa Google pro nesplnění pokynu k odstranění videa z YouTube. Tento klip ukazuje útok na volebního kandidáta. Společnost Google sdělila, že odmítla rozhodnutí soudce Flavia Perena ze státu Mato Grosso do Sul.

Policie zatím nepotvrdila, že by obdržela příkaz k zatčení brazilského šéfa Google Fabia Jose Silvu Coelha. Zároveň není jasné, zda byl servis YouTube ve státě Mato Grosso do Sul suspendován. Společnost Google se proti rozhodnutí odvolala a poukazuje na fakt, že není odpovědná za umístění videa a jeho obsahu na svých stránkách.

Brazilské volební právo zakazuje oponentům nebo kritikům veřejně publikovat zprávy o kandidátech. Ani v případě vtipů nebo uměleckého ztvárnění není možné publikovat informace o kandidátech. Internet je ovšem mezinárodní a otevřené informační médium, které nemůže pokrýt všechny místní zákazy.

Společnost Google čelila různým problémům s volebním právem v Brazílii již dříve. Tento měsíc soudce v Paraná v Jižní Brazílii nařídil Google platit 500.000 dolarů denně dokud nevyplní příkaz na stažení videa z YouTube, které se týkalo kandidáta ve volbách. V severovýchodní části Brazílie ve státě Paraíba soudce také nařídil uvěznění dalšího jednatele společnosti Google v Brazílii za to, že nedošlo k odstranění videa kandidáta voleb z YouTube. Toto usnesení bylo zrušeno soudem vyššího stupně.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru