Dnes vyšlo 1 článků

Brazilci se bouří proti Netflixu: Ježíš je vyobrazen jako homosexuál

Brazilci se bouří proti Netflixu: Ježíš je vyobrazen jako homosexuál

Brazilci zuří. A proč? Brazilský Netflix totiž uvedl nový pořad, který vyobrazuje Ježíše jako homosexuála. Asi těžko se občané Brazílie smíří s tím, že socha Ježíše nad jejich městem může být takto zesměšněna. Naštvaní Brazilci tak podepsali petici, která čítá na dva miliony podpisů, aby se nový pořad Netflixu stáhl. 

Nový pořad má být “vánočním” nalazením na blížící se svátky. Nicméně tvůrci ho pojali trochu více satiricky, než by byli brazilští občané snesli. Pořad je veden jako komediální, ale jak je vidět, moc humorně to diváci nenesou. Pořad se jmenuje The First Temptation of Christ, v překladu První pokušení Krista. Vyhází z dílny Porta dos Fundos,což je skupina satiriků, kteří se proslavili především na YouTube. Vánoční díl trval 46 minut a během této doby přivedl Ježíš představit do rodiny svého “přítele” Orlanda.

Petice probíhá elektronicky a je k nalezení na webu Change.org. Jak již bylo psáno, Brazilci požadují okamžité stažení pořadu. Nutno ale podotknout, že během minulého roku, co byl tento pořad vysílán, získali jeho tvůrci oceněné Emmy. Tvůrci se k nynějšímu dění vyjadřují tak, že se snaží v pořadu zachytit odraz dnešní doby a reagovat na nejrůznější společenské situace. Zároveň se hájí svobodou v umělecké tvorbě a demokracií v zemi, kde žijí.

Samotný streamovací kanál Netflix se nevyjadřuje. Za to se k situaci vyjádřil syn prezidenta země. Jair Bolsonaro je homofóbním občanem stejně jako většina obyvatel a jeho syn pravděpodobně také. Na svém Twitteru o komedii napsal, že se jedná o odpad a v žádném případě nereflektuje brazilskou společnost.

Zdroj, foto: theguardian.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru