Bratr drogového barona Pabla Escobara žaluje Netflix, chce 1 miliardu dolarů

Placený poskytovatel filmů Netflix se začal zabývat životem Pabla Escobara a jeho blízkých v seriálu Narcos, avšak se mu to trochu vymklo kontrole. Před několika dny byl jeden ze zaměstnanců seriálového gigantu nalezen zastřelený v autě u hranic mexického státu Hidalgo. Zdá se, že situace okolo seriálu Narcos je ale mnohem dramatičtější. Velice mocné mafiánské rodině jde o peníze.

První něco pro nezasvěcené. Pablo Escobar, který zemřel 2. prosince 1993, byl vlivný mafián. Vyráběl a pašoval kokain z Kolumbie do Spojených států, přičemž v jednu dobu téměř 80 % kokainu ve Spojených státech bylo právě od Pabla Escobara. Dále měl na svědomí atentáty na politiky, bombové útoky a vraždy konkurence.

Přestože zemřel před čtyřiadvaceti lety, jeho příbuzní v mafiánské tradici neustále pokračují. Pravou rukou mu byl jeho bratr Roberto De Jesus Escobar Gaviria, který má dnes už jednasedmdesát let. Roberto prozradil, že během jednoho týdne dokázal se svým bratrem vydělat miliardu dolarů během pouhého týdne. Lídr drogového kartelu však prahne po penězích i dnes, a tak žaluje Netflix kvůli porušení autorských práv.

Zdroj: Wikimedia

Zdroj: Wikimedia

Roberto chce po Netflixu miliardu dolarů za to, že v seriálu Narcos nejsou některá historická fakta správná. Ačkoliv má poskytovatel filmů vlastní práva na pojem Narcos, Roberto tvrdí, že termín patří jemu, protože ho vymyslel on.

Přes The Hollywood Reporter vzkazuje Netflixu: „Netflix se bojí. Poslal nám dlouhý dopis, ve kterém nám vyhrožuje. Právě teď s nimi jednáme prostřednictvím našich právníků, abychom získali platbu ve výši 1 miliardy dolarů. Pokud ji nedostaneme, tuto malou show uzavřeme. Víte, vlastníme všechny ochranné známky na všechny naše jména a také na značku Narcos. Nehraji s těmito lidmi v Silicon Valley. Mají své telefony a krásné produkty. Ale neznají život a nikdy se neodváží přežít v džungli Medellin či Kolumbie. Já jsem to udělal. Jejich matky si je měly nechat v lůně. To je to, co říkám lidem, když přijdou do Kolumbie.“

Zdroj: UNILAND

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru