Dnes vyšlo 15 článků

Bratislavský hotel neubytuje Turky a Araby

Naši východní sousedé si zase jednou ve světě utrhli pěknou ostudu. Chování bratislavského hotelu by se dalo označit za rasistické.

Booking.com je online agentura pro rezervaci ubytování po celém světě. Ibrahim Taha Uyar, který sice pochází z Turecka, ale žije a pracuje v Brně, si přes Booking.com chtěl objednat ubytování na svůj výlet do Bratislavy. Vybral si velmi dobře hodnocený hotel v dobré lokalitě – Stella apartment above the Castle. Jenže co se nestalo.

Zobrazilo se mu upozornění, že se ubytovat nemůže. Stella apartment above the castle totiž z bezpečnostních důvodů nechce ubytovat lidi z Turecka a arabských států.

booking

Jediné štěstí je, že Ibrahim se k tomu postavil velkoryse. Screenshot sdílel na svém Facebooku s komentářem, že ho tenhle rasismus rozesmál a určitě stojí za to, aby lidé příspěvek dál sdíleli a zastavili takové jednání.

ibrahim

U příspěvku se samozřejmě objevily komentáře Slováků, kteří se za svou zemi stydí.

ashamed

Jeden z komentářů nás obzvlášť pobavil.

ani-prezident

 

Hotel byl vyloučen z Booking.com

A jak se k tomu postavil rezervační systém Booking.com?

„Na Booking.com netolerujeme diskriminaci jakéhokoliv druhu, a když zjistíme, že ubytovací zařízení uvedené na našich webových stránkách jedná diskriminačně ,přerušíme s ním pracovní vztah a odstraníme ho z naší databáze,“ popsala pro Aktuality.sk Samantha Wetherald z tiskového oddělení Booking.com.

Hotel už z databáze vyloučili. Našeptávač ve vyhledávání ho sice stále nabízí, ale už se nedá dohledat.

tohle_misto_nezname

Komentáře

Nahoru