Bratislava se stane prvním evropským městem s technologií Hyperloop

Společnost Hyperloop Transportation Technologies, která se zabývá vývojem a výrobou futuristického dopravního prostředku, přinese do hlavního města Slovenska nejen nový způsob dopravy, ale také desítky pracovních míst.

Elon Musk, CEO automobilové společnosti Tesla Motors, přišel s myšlenkou extrémně rychlého transportního systému v roce 2013. Od té doby je technologie Hyperloop horkým tématem. Ale kdo by předpokládal, že se právě Bratislava stane prvním evropským městem, ve kterém se tranzitní kapsle poháněné sluneční energií objeví.

hm-sec3-left

Zdroj: HTT

Speciální tranzitní kapsle jsou vložené do nízkotlakových trubic, které se pohybují nadzvukovou rychlostí. V současné době se technologií zabývají dvě společnosti, a to Hyperloop Technologies a Hyperloop Transportation Technologies.

„Na Slovensku spolupracujeme s množstvím domácích společností. Za několik měsíců by měl být vidět výsledek této spolupráce. V těchto dnech vytváříme slovenskou pobočku, proto jsem i přišel. Bude se zabývat vývojem a výrobou. Pro nás je to hlavně o neustálém inovování a zlepšování produktu,“ řekl Dirk Ahlborn, CEO HTT pro TASR.

Bratislava je preferována kvůli výhodné poloze v centru Evropy a blízkosti bratislavského a vídeňského letiště.

hm-sec4-right

Zdroj: HTT

„Počet zaměstnanců pobočky je otevřený, řádově může jít o desítky. Za dva měsíce budeme moudřejší. Chceme a umíme zaplatit talentované lidi. Nejsme tu proto, abychom šetřili, ale bychom získali největší možnou kvalitu. Slováci jsou silní v oblasti strojírenství, materiálového hospodářství, datového inženýrství,“ zdůraznil Dirk Ahlborn.

Technologie Hyperloop by měla propojit Bratislavu, Vídeň a Budapešť. Nicméně to není jediný projekt, kterému se společnost HTT věnuje.

„Máme projekt v Kalifornii, kde děláme průzkum terénu, environmentální studie, ale čeká nás tam ještě spousta byrokracie. Věřím, že Slovensko bude první místo, kde zrealizujeme náš projekt. Kromě Slovenska nyní nevidíme v Evropě jiné vhodné příležitosti. Spíše se ohlížíme po Číně, Indii, Blízkém Východě a Africe,“ dodal Dirk Ahlborn.

Zdroj: Startitup.sk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru