Bratislava končí s nočním životem. V centru se podniky zavřou už v 22:00

V Bratislavě většina poslanců souhlasila s plošným zavíráním podniků v centru města, přičemž některé restaurace a bary dostanou po úpravách prostorů výjimku. Omezení se však nevztahuje na podzemní podniky a lodě.

V centru hlavního města Slovenska bude od letošního podzimu méně rušno, protože většina podniků se bude zavírat už ve 22:00 hodin. Omezení schválili poslanci Starého Města. Pokud bude chtít mít restaurace či bar výjimku, potom musí provést značná opatření, například zatlouct okna, nainstalovat vzduchotechniku a osadit dvojité dveře. A těmito změnami si podniky zajistí delší provozní dobu, a to do jedné hodiny ranní v pátek a do půlnoci v ostatní dny.

audience-868074_1280

Ale majitelé restaurací, diskoték a barů se nemusí obávat, že by přišli během novoročních oslav o své tržby, protože právě na Silvestra bude otevírací doba prodloužená do šesté hodiny ranní. Hospody v podzemních prostorech a ukotvené lodě se novým omezením řídit nemusí, protože tyto podniky mají povolenou otevírací dobu do čtvrté hodiny ranní.

Pravidla vstoupí v platnost už 10. října 2016. A pokud podnik nebude pravidla dodržovat, vystavuje se riziku nemalé pokuty.

Zdroj: Dennikn.sk

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru