Brány Skeldalu jsou zpět! Nový díl nese podtitul Sedm mágů

Kultovní česká série Brány Skeldalu se po dlouhých třinácti letech vrací novým dílem. Ponese podtitul Sedm mágů a již brzy by si jej mohli vyzkoušet majitelé Androidu a iOS.

Není žádným překvapením, že se tvůrci v čele s Jindřichem Rohlíkem rozhodli svůj nový titul směřovat právě na tyto dvě platformy. Jsou tomu dva roky, co právě mobilní port nezapomenutelného prvního dílu sklidil velký úspěch, když se mu podařilo vybrat na Startovači více než polovinu požadovaných peněz.

Takhle si představujeme shon velkoměsta.

Takhle si představujeme shon velkoměsta.

O co půjde?

Příběh hry se bude točit okolo vesnice, jež je sužována útoky nebezpečných mágů. Jednoho dne si její obyvatelé řeknou dost a rozhodnou se ve městě vyhledat jiné mágy, kteří by jim mohli pomoci s domobranou. Úkol hráče je tedy zřejmý – vyhledat veškeré hlavní mágy a sestavit z nich nepřemožitelnou družinu.

Pro nás z toho vyplívá jedna podstatná věc – ve hře nebudou klasická povolání, jaké známe z ostatních her podobného ražení. Hráč bude ovládat skupinu mágů, ve které bude mít každá postava své předem specifikované dovednosti. Jedna bude například vládnout magií živlů, další hudbou atd.

Možná chce jen obejmout.

Možná chce jen obejmout.

Technická vsuvka

Hra Brány Skeldalu: Sedm mágů je vytvářena v enginu Unity. Jak již bylo zmíněno v úvodu, hra je primárně vyvíjena pro mobilní zařízení, ale tvůrci sami nevylučují ani pozdější port na ostatní platformy.

S tímhle chlapíkem nejspíš budou problémy.

S tímhle chlapíkem nejspíš budou problémy.

Okénko do historie

První Brány Skeldalu vyšly v roce 1998. Bylo to sice v době, kdy klasické „kobkárny“ již definitivně vyšly z módy, ale díky skvělé hratelnosti se hra i tak stala klasikou, která má i dnes spoustu fanoušků (narozdíl od dva roky staršího Prokletí Eridenu). Druhý díl vyšel o čtyři roky později – v roce 2002 a od prvního dílu se velmi lišil. Ze hry se stala adventura s RPG prvky a právě tato změna nebyla celé řadě příznivců prvního dílu příliš pochuti.

Pokud vás hra zaujala, tak neváhejte a navštivte její oficiální stránky, kde najdete spoustu doplňujících informací.

Zdroj: oficiální stránky

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru