Dnes vyšlo 15 článků

Boty do kapsy? Milionový nápad

Vypadají jako ponožky, které pohodlně srolujete do kapsy, ale ve skutečnosti se jedná o velmi pohodlné a originální boty. S nápadem přišel zakladatel projektu Petr Procházka při pobytu v zahraničí. Kromě nedostatku místa v kufru ho trápilo i zranění nohy kamaráda, kterému nebyla žádná bota dostatečně pohodlná. A Skinners byly na světě.

Nápad je v podstatě jednoduchý. Na ponožku je připevněna flexibilní, ale dostatečně pevná podrážka čímž splňuje funkce kvalitní obuvi, ale díky speciálnímu desginu ji navíc můžete šikovně poskládat a vzít tak doslova všude sebou.

První kroky

První prototyp Petr Procházka zvládl ušít sám a postupně se pustil i do ruční výroby několika dalších kousků. Modely pro crowdfundingovou kampaň už obstarali specialisté.

Nejdříve si však vyzkoušel zájem veřejnosti hned ve třech soutěžích, kde dopadl nad očekávání dobře (3. místo Vodafone Nápad roku 2015, 1. místo Hub Mashup 2015, TOP10 Nastartujtese.cz). Ve chvíli, kdy bylo vidět, že veřejnost nápad zajímá, vytvořil několik nových modelů, sehnal místo pro výrobu a pustil se do kampaně na českém crowdfundingovém portálu HitHit. Tady úspěšně vybral přes půl milionu korun. Zájem ze strany potencionálních zákazníků byl tedy s konečnou platností potvrzen a kromě online obchodu, brzo půjdou Skinners i do prodejen partnerů.

Boty do kapsy? Milionový nápad

Čím jsou tak vyjímečné

Zdravý a přirozený pohyb, to je motto „ponožkobot“ Skinners.  Navíc jako jedny z mála obsahují ionty stříbra, zabraňující zápachu nohou, odvádějí vlhost a klidně je můžete prát v pračce. Díky speciální výrobě a použitým materiálům se vám jen tak neprošoupou, barva vydrží a při praní se nerozlepí. Pro udržení kontroly nad kvalitou výrobků je veškerá výroba soustředěna v České Republice.

Kam je využít?

Budou se vám hodit třeba když půjdete na brusle. Odpadá tak tahání těžkých bot. Stejně tak je využijí cyklisté a rozhodně je oceníte i při balení na delší výlety.

Boty do kapsy? Milionový nápad

V České Republice to teprve začíná

A kdy se Skinners vrhne na zahraniční trh? Už brzy chystá Petr Procházka kampaň na Kickstarteru. Nechme se tedy překvapit, zda se ze Skinners brzy stane mezinárodní hit. Pokud se vám tyto neobvyklé boty líbí, na výběr budou velikosti od 36 do 48 a v tuto chvíli si je můžete předobjednat ZDE.

 Zdroj: facebook.com, skinners.cz, hithit.com

Komentáře

Nahoru