Bonbóny v akci: Hodnota času, který v životě máme

Jelly Bean, žvýkací fazolky které znáte především z názvu verze operačního systému Android, se staly hlavními hrdinkami úspěšného videa z YouTube. Nikoho z vás zřejmě nenapadlo, že mohou být tak inspirativní.

Ve videu nahraném na YouTube ZeFrank používá žvýkací fazolky, aby objasnil, jak drahocenný je čas, který v životě máme.

jellybeans

Obrovská hromada fazolek představuje průměrný lidský život – jedna fazolka zastupuje jeden den.

„Můžete mít ve svém životě více nebo méně fazolek, ale tohle je průměrný čas, který máme,“ vysvětlil ZeFrank.

Díky získaným statistickým údajům může video pěkně představovat, na co jsou vynakládány jednotlivé bonbónky. 8477 fazolek na spaní, 1635 na jídlo a pití nebo 3202 kousků na práci. Dalších 1099 ztratíte v autě, 2676 se jich rozplyne při dívání na televizi a 1576 fazolek padne na drobné domácí práce. Takhle seznam pokračuje do té doby, než ZeFrank skončí s méně než s 3000 kusy. Tyto bonbónky totiž zbývají na věci, které děláme nejraději, a proto jsou úplně nejsladší.

A například takhle inspirovalo video Soňu:

„Miluju to! Jdu si pro velkou sklenici žvýkacích fazolek a dám si je na stůl, aby mi připomínaly, jak vzácný je každý den. Vím, že jsem strávila spoustu času děláním věcí, které nejsou důležité, a ještě více času děláním si starostí.
Samozřejmě že pravděpodobně budu v pokušení všechny ty fazolky sníst, ale pár kil navíc mému životu hodnotu opravdu nepřidá… :-D

Souhlasíte?

Zdroje: HF post, This is colossal

Komentáře

Nahoru