Dnes vyšlo 15 článků

Bolt: Nová aplikace pro posílání zpráv, fotek a videí od Instagramu

Bolt: Nová aplikace pro posílání zpráv, fotek a videí od Instagramu

Je to už nějaká doba, co se objevily první zvěsti o tom, že by Instagram měl představit svou vlastní aplikaci pro komunikaci. Minulý týden se některým účtům na Instagramu objevil dokonce banner, kterou tuto aplikaci propagoval. A teď se to všechno stalo oficiální záležitostí. Přichází Bolt.

Nová aplikace od Instagramu by měla být konkurencí Snapchatu, ale zároveň i nedávno představené aplikaci Slingshot od Facebooku. Jak to tak vypadá, sociální sítě se v současné době předhánějí v tom, kdo bude mít lepší komunikační aplikaci s možností posílat si obrázky a videa.

Jak napovídá název, aplikace Bolt je především o rychlosti a snadném použití. Na rozdíl od své mateřské aplikace Instagram budete u Bolta k vytvoření profilu potřebovat zadat pouze své telefonní číslo. Ano, jistě to není náhoda, že s telefonním číslem funguje i Snapchat a Slingshot od Facebooku.

Bolt je samozřejmě zdarma a k dispozici pro iOS a Android. Jenže má to háček. Aktuálně je určený pouze pro Singapur, Nový Zéland a Jižní Afriku.

„Rozhodli jsme se s Boltem začít skromně jen v několika zemích, abychom se ujistili, že ho zvládneme spustit i v širším měřítku. Očekáváme, že se to stane velmi brzy,“ vysvětlil omezené spuštění mluvčí Instagramu.

Něco podobného vlastně dělá i Facebook. Jak jsme vás informovali, ten sice Slingshot spouští celosvětově, ale zase hledá skupinku lidí, kterým bude platit za jeho používání a zpětnou vazbu.

Jak Bolt funguje?

Chcete-li odeslat “snap”, stačí kliknout na fotku přítele ve spodní části obrazovky. Jednodušší už to asi být nemůže. Zároveň je to samozřejmě podobné jako u Snapchatu nebo Slingshotu.

bolt-screenshot

Do aplikace si můžete přidat až 20 přátel. Prostě je vyberete z kontaktů v telefonu. Důležité ale je, že každý obrázek můžete poslat pouze jedné osobě, což je asi hlavní rozdíl s Instagram Direct, kde si můžete navolit víc přátel, kterým fotka přijde.

K fotkám můžete rovněž přidávat textové titulky, můžete odpovídat jen textem, fotkou nebo videem. Podobně jako na Snapchatu, zpráva bude odstraněna, když ji odsunete pryč. Někomu možná bude vadit, že Bolt neobsahuje žádné editační nástroje ani efekty. Jeho tým vývojářů to ale vysvětluje tím, že lidé aspoň uvidí svět tak, jak ho vidíte vy.

Zdroje: We Are Social Media, TechCrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru