Bolí vás z neustálého sezení u počítače záda?

Bolest zad je v pozdějším věku naprosto normální. V dnešní době jí bohužel trpí čím dál mladší lidé. Možná je to sedavým způsobem života a zrovna hrbení se u počítače tomu také moc nepřidává. Jak se bolesti zbavit?

Možností je několik. Pojďme se na ně podívat.

1. Přestanete sedět u počítače

Je to také řešení, ne? Bohužel u většiny lidí trochu nereálné. Můžete omezit volný čas strávený u počítače, ale sedíte-li u počítače v práci, asi s tím nic nenaděláte.

2. Budete se víc hýbat

To se také snáz řekne než udělá. Docela reálné by mohlo být přivstat si a jít do práce pěšky (nebo vystoupit o jednu či dvě zastávky dříve a dojít zbytek pěšky, pokud to máte přes půl města). Ne všichni však mají čas chodit do posilovny či na hodiny aerobiku. Takže jiné řešení?

3. Zkusíte cviky speciálně na záda

Zacvičit si můžete i doma, a pokud se do toho vrhnete, vyhledejte si na internetu přímo cvičení na záda. Potřebujete uvolnit krční, hrudní i bederní páteř, k čemuž není zapotřebí nic než jen vlastní tělo a pohodlná podložka. Cvičení vám zabere asi dvacet minut.

krcni-pate

4. Pořídíte si pořádnou židli

Přišly vám vždycky drahé židle jako zcela zbytečná investice? Teď už máte možná jiný názor. Ergonomické židle s nastavitelnou výškou a opěrkami jsou skutečně nezbytným vybavením, pokud trávíte u počítače hodně času. Pořiďte si nějakou kvalitní, která přispívá ke správnému držení těla.

5. Vyzkoušíte krém proti bolesti

Od bolesti vám uleví i různé masti a krémy, případně náplasti s účinkem 12 hodin, které vyrábí známá firma Olfen – informace o nich najdete na https://www.olfen.cz.

Jestliže budou bolesti zad přetrvávat, je rozhodně více než vhodné navštívit lékaře. Nikdy si nemůžete být jistí, že jejich příčinou je pouze dlouhé vysedávání u počítače, mohlo by jít i o něco vážnějšího (infekce, nádor apod.). Obzvlášť jestli na sobě pozorujete ještě bolesti hlavy či další příznaky, návštěvu lékaře neodkládejte.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru