Bojkotujeme absurdně předraženou konferenci TechMatch Slovakia

Napříč sociálními sítěmi se šíří výzva protestující proti konferenci TechMatch Slovakia, kterou organizuje Slovak Business Agency (SBA). Cenové plnění konference pro startupy je 1 425 712 euro (téměř 40 milionů korun). Startupisti považují mezinárodní konferenci za předraženou a účast na ní odmítla spousta pozvaných hostů. Pořadatel se brání tím, že se jedná pouze o vyčíslení možných nákladů. Konference začíná 12. října a potrvá pět dní.

Událost TechMatch Slovakia 2015 se zaměřuje na podporu technických startupů. Konference se pořádá ve Staré tržnici v Bratislavě. Hlavní spíkr by měl obdržet odměnu 60 tisíc euro včetně DPH. WiFi připojení vyjde na 12 tisíc euro, DJ na 3 tisíce euro a mobilní appka na 15 tisíc euro. Kalkulace zahrnuje také občerstvení, stravu, dopravu a další služby pro návštěvníky. Dohromady se částka vyšplhala na více než 1,4 milionů euro.

konference

Událost bojkotuje na 3,4 tisíc lidí.

Nepřiměřeně vysoká částka pobouřila slovenskou startupovou a IT komunitu. Na Faceboooku dokonce vznikla událost s názvem: „Bojkotujem absurdne predraženú konferenciu TechMatch Slovakia 2015“.

„Ve veřejném obstarávání jsme požadovali nacenění všech možných nákladů, které mohou při organizaci takové velké události vzniknout. Skutečné náklady budeme čerpat podle skutečné potřeby. To v praxi neznamená, že všechny naceněné náklady využijeme. Ale museli jsme mít tento přehled,“ řekl na tiskové konferenci generální ředitel SBA Branislav Šafárik. Dle jeho slov by se měla částka snížit o 200 až 300 tisíc euro.

ceny

Zástupci tisku a blogeři za 5 400 eur na osobu?

Na druhou stranu bychom mohli připravovanou konferenci porovnat s konferencí OpenSlava 2015, kde se potkali proslulí řečníci z celého světa. Tato konference měla náklady vyčíslené na 30 tisíc euro.

ceny 2

Na TechMatch Slovakia jsou ceny nepřiměřeně vysoké.

Náklady na událost odsuzuje také majitel společnosti WebSupport Michal Truban: „Myslím si, že tato konference jsou rozházené peníze nás všech a lidí, kteří by je potřebovali více. I když mi přišla VIP pozvánka, nechci se zúčastnit žádné části. A vůbec se mi nelíbí, vždyť jsem o ní týden dozadu ani nevěděl.“

Na Twitteru slovenští uživatelé útočí přímo na řečníka Guye Kawasakiho

Pohoršená veřejnost dokonce kontaktuje prostřednictvím Twitteru samotného řečníka Guye Kawasakiho. Na Twitteru se objevila řada příspěvků, která podezřívá, že s organizací není vše v pořádku.

2349932_kawasaki-techmatch-twitter

Slovenští uživatelé Twitteru nesouhlasí s předraženou konferencí.

Guy Kawasaki se na Twitteru bránil slovy: „Říkáte, že mé přednášky a vědomosti jsou pouze mrhání peněz?“

02

Někteří uživatelé Guye dokonce vyzývali, aby se připojil také k bojkotování konference.

03

Zdroj / Foto: CZR, Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru