Bojíte se, že si nedopatřením vytisknete 3D zbraň? Tenhle software vám v tom zabrání

Bojíte se, že si nedopatřením vytisknete 3D zbraň? Tenhle software vám v tom zabrání

Dánská společnost, která se zaměřuje na prodej 3D tiskáren a na vývoj a distribuci souvisejícího softwaru nyní oznámila, že vyvinula algoritmus, který dokáže detekovat tisk komponentů pro 3D zbraň.

Společnost Create It Real oznámila, že v průběhu několika měsíců bude schopná poskytnout uživatelům software, který bude schopen detekovat tisk součástek 3D zbraní a zabránit mu. Když software zaznamená tisk souboru, který obsahuje součásti pro 3D zbraň, zastaví a zablokuje další tisk tohoto souboru. Software bude patrně nejdříve k dispozici velkovýrobcům za několikatisícový poplatek ročně a později se stane dostupným i pro jednotlivce.

Dánská firma Create It Real vytvořila software, který detekuje součástky zbraně v plánech na 3D tisk

Zbraň detekována – takovýto nápis se ukáže, pokud software v plánech na 3D tisk objeví součástky zbraně

Software je odpovědí na chování Defense Distributed

Tato inovace je očividnou odpovědí na aktivitu společnosti Defense Distributed, která již dříve tohoto roku vytiskla a posléze demonstrovala použití zcela funkční 3D tištěné plastové zbraně. Plány na tisk 3D zbraně byly po určitý čas volně dostupné na internetu, než je americká vláda stáhla a zablokovala. Má se ovšem za to, že se plány dále šíří cestou torrentů a má k nim přístup víceméně kdokoliv.

Jeremie Pierre Gay, CEO společnosti Create It Real, odmítl vysvětlit přesné fungování algoritmu a zmínil pouze to, že se jedná o detekci specifických geometrických uskupení. Software by podle něj měl sloužit například k tomu, aby si 3D zbraň nemohlo vytisknout vaše dítě  ať už úmyslně nebo třeba proto, že zamění plány na vodní pistoli za plán na zbraň skutečnou.

Zdroj: https://goo.gl/vfXhO

Zdroj obrázku: https://goo.gl/vfXhO

Komentáře

Nahoru