Dnes vyšlo 15 článků

Boj proti koronaviru: v Číně nasazují roboty

Boj proti koronaviru: v Číně nasazují roboty

Čína byla a je vždycky napřed. Vždyť i jako první hostila koronavirus. Vir, který se zpočátku zdál jako něco, co se nás nemůže dotknout. Jenže virus se rozšířil i k nám do srdce Evropy. Další jeho počínání je velkým otazníkem. Doufejme, že nepůjdeme po vzoru Číny. Čínskými ulicemi totiž začaly projíždět roboti, kteří mezi obyčejnými lidmi kontrolují, zda není v blízkosti někdo, kdo by byl nakažen koronavirem.

Robot je proti lidským nákazám imunní a tak ho v Číně začali aplikovat. Roboti projíždí městem a zastupují funkci strážníka i doktora. Lidská adaptace nemá hranic a schopnost adaptace Číňanů je tématem samo sebe. V situaci, kdy je většina měst v karanténě je pohyb lidí omezen, nedoporučován nebo zakázán. Dobrým řešením je pak využití robota, který zastane kontrolní funkci a lidští strážníci a lékaři se nemusí vystavovat riziku nákazy.

Aktuální situace se velmi hodí pro vyzkoušení spolehlivosti a přesnosti robotů v praxi běžného života. Firma UBTech, která roboty vyrábí prohlašuje, že pokud se roboti osvědčí, plánuje jejich využití ve zdravotním průmyslu. Což bude mít za následek menší počet pracovních míst. Nicméně lidé se nebudou muset vystavovat riziku.

 ubtech-robot-in-china-3-1024x713

Roboti fungují tak, že registrují osoby, které do města přijíždějí a zároveň u nich zaznamená aktuální tělesnou teplotu, kterou zjistí pomocí infračervených paprsků. Roboti jsou výsledkem spolupráce firmy UBTech a Ministerstva veřejné bezpečnosti.

Zdroj, foto: roboticsandautomationnews.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru