Boj proti Andreji Babišovi: 200 tisíc maloobchodníků se nehlásí do systému EET

V rámci druhé vlny zavedení elektronické evidence tržeb, do které spadají podnikatelé a firmy podnikající v oboru maloobchod a velkoobchod, se ukázalo, že systém maloobchodníci bojkotují. Od 1. března 2017 by se do elektronické evidence tržeb mělo zapojit celkem 250 až 300 tisíc podnikatelů.

Ačkoliv do spuštění druhé vlny zbývá pouhý měsíc, pro přihlašovací údaje do systému si přišlo sotva 40 tisíc podnikatelů. Znamená to tedy, že ještě minimálně 210 tisíc firem a živnostníků si pro své údaje musí, respektive by mělo přijít. Aby se však vše stihlo zavčasu, finanční úřady by musely denně vydat 10 tisíc registrací.

cash-register-1572126_1280

Zdroj: Pixabay

Nicméně Ministerstvo financí České republiky s tímto nepočítalo. Co když se do EET ke dni 1. března 2017 nepřihlásí přes 100 tisíc podnikatelů a živnostníků? Jak bude dále ministr financí postupovat? Zvládne ke všem maloobchodníkům poslat kontrolory a udělit jim pokuty?

Jestliže se podnikatelé rozhodnou, že se do Babišova systému EET nezaregistrují, potom by se mohl celý tento projekt zhroutit. Ale to jsou zatím jen spekulace. Uvidíme, kolik maloobchodníků se ještě zaregistruje.

Zdroj: Forum24.cz

Komentáře

Nahoru