Boj o vzdušný prostor započat; Google Facebooku vyfoukl drony

Boj o vzdušný prostor započat; Google Facebooku vyfoukl drony

Mezi internetovými giganty se rozpoutal boj o vzdušnou převahu. Technologický obr Google koupil společnost Titan Aerospace, která vyrábí bezpilotní letouny se solárním pohonem. O tyto drony a koupi společnosti měl zájem i Facebook. Google mu je však vyfoukl před nosem.

 

Počátkem března jsme vás informovali o zájmu Facebooku o bezpilotní letouny od společnosti Titan Aerospace, které chtěla největší sociální síť světa využít k rozšíření internetového připojení do odlehlých částí naší planety. Na veřejnost se tehdy dostala informace, že Facebook by měl za společnost zaplatit 60 milionů korun (1,2 miliardy korun). Společnost však nakonec získal Google a Facebooku tak zbyli jen oči pro pláč. Kolik koupě firmy stála, Google tají. Dle informací z deníku Wall Street Journal měl však technologický obr o drony tak eminentní zájem, že byl ochoten přeplatit jakoukoli nabídku svých rivalů.

Společnost Titan Aerospace se zabývá vývojem solárních „atmosférických satelitů“. První z nich by měl být nasazen v roce 2015. Bezpilotní letadla by se měla pohybovat ve výšce 20 kilometrů nad zemským povrchem a ve vzduchu by měla, díky solárnímu pohonu a bateriím, vydržet až pět let.

Google od spolupráce očekává úzké propojení s projektem Google Loon, který chce k připojení odlehlých částí země k internetu využívat obrovské vzdušné balóny.

Ke spolupráci uvedl Google následující:

Titan Aerospace a Google sdílejí velký optimismus v možnosti technologie zlepšit svět. Jsem zatím na počátku, ale atmosférické satelity by mohly přinést internetové připojení milionům lidí.

Slova odborníků jsou však v rozporu s plány Googlu. Specialisté se shodují, že před vývojáři dronů je ještě spousta technických potíží, které je potřeba překonat a nevěří v zapojení bezpilotních letadel v příštím roce.

Štítky: , ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru