Dnes vyšlo 15 článků

Boj map na českém webu: Posiluje Google i Seznam

Google a Seznam jsou dva rivalové, kteří mezi sebou svádí boj ve všech oblastech. Tentokrát posilují své mapové služby. Krkonoše ve Street View, pět nových měst ve 3D – to je jen ukázka novinek, na které se můžete před prázdninami těšit.

Mapy.cz

brno

3D pohled na Brno

Doposud portál Mapy.cz nabízel šestnáct měst ve 3D. Nyní k nim přidal další pětici. Momentálně si ve 3D prohlédnete Nymburk, Břeclav, Hodonín, Uherské Hradiště, Olomouc i jihomoravskou metropoli.

„3D model Brna dosud pokrýval jen historické centrum, severní a západní část města. Nyní je možné si z 3D pohledu prohlédnout město,“ píše blog Seznamu.

Nabízená města ve 3D mají od počátku roku tisíce zhlédnutí. Ale nové 3D modely měst nejsou jedinou novinkou Seznamu. Přichystal uživatelům možnost plánování výletů, o které jsme již před několika dny informovali.

Google

google maps

Panoramatický výhled v Krkonoších

Pozadu nezůstává ani globální konkurence, která je proslulá svou službou Street View. Nově můžete zhlédnout panoramatické snímky Krkonoš, Karlova mostu, Špilberku v Brně a Českého Švýcarska. Letošní léto přineslo v mapových službách od Googlu 31 kolekcí včetně deseti interiérů.

Nejpopulárnější českou lokalitou ve Street View je centrum Prahy. Uživatelé si nejvíce prohlíží Pražský hrad, poté následuje Český Krumlov a třetí nejžádanější je historické centrum hlavního města.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru