Bohemia Interactive Simulations nakoupila TerraSim

Investiční skupina Riverside koupila pittsburskou firmu TerraSim a připojila ji k úspěšné české softwarové společnosti Bohemia Interactive Simulations, v níž má od letošního ledna majoritní podíl. Akvizicí získala špičkové softwarové technologie pro zobrazování terénu.

Od nákupu firmy, která se zabývá vývojem programů na automatické vytváření virtuální krajiny, si BISim slibuje rychlejší růst na současných i nových trzích.

Bohemia Interactive Simulations tak bude moci rychleji expandovat na současných i nových trzích a ještě intenzivněji aspirovat na pozici světové jedničky v oblasti simulačních technologií. Detaily transakce firmy nezveřejnily.

Pokud vám jméno Bohemia Interactive něco říká, tak se jedná o tvůrce legendární české hry Arma 3. Dá se tedy předpokládat, že zkušenosti z tvorby této válečné simulace využili programátoři i pro vytváření virtuálních systémů pro armádu. Ve spojitosti s Bohemia Interactive proběhla také kauza českých vývojářů, kteří byli vězněni jako špioni na řeckém ostrově Limnos. Nakonec byli propuštěni.

„TerraSim vyvíjí světově nejlepší software pro virtualizaci,” uvedl partner společnosti Riverside Martin Scott. „Akvizice akceleruje technologické schopnosti Bohemia Interactive Simulations a pomůže firmě k novým příležitostem,” dodal.

Vedení Bohemia Interactive Simulations hodlá ponechat provoz firmy TerraSim v Pittsburghu. Společnosti budou integrovány postupně a s ohledem na maximální využití jejich technologického potenciálu.

Bohemia Interactive Simulations vyvíjí interaktivní simulační systémy, které umožňují virtuální výcvik vojenských a záchranných jednotek a dalších složek rychlého nasazení. Výcvikový systém Virtuální bojiště 2 se již de facto stal standardem. Simulace od této firmy využívají například ministerstva obrany USA, Velké Británie či Austrálie.

Komentáře

Nahoru