BodyLabs vás vytiskne v reálné velikosti

Lidé, kteří mají svou sochu v životní velikosti, obvykle udělali něco pozoruhodného a úžasného. Ale to už dávno neplatí. Díky technologii 3D tisku si může nechat vytisknout takovou sochu i ten nejbezvýznamnější Franta od sousedů.

Newyorský startup Body Labs se na to přímo zaměřuje. Okoukali to od předchůdce slevových portálů, který se jmenuje Groupon. Ten nabízel speciální akce na 3D tisk lidí v životní velikosti k příležitosti Dni matek.

Takhle vypadá zkušební model spoluzakladatele firmy VooDoo Manufacturing Jonathana Schwartze. Firma společně s Body Labs nabízí vytištění sochy v životní velikosti za 3000 dolarů (cca 73 000 Kč).

voodoo2

Možná na fotce vidíte, že postava nebyla vytištěná najednou. Skládá se z 88 kousků, aby byl tisk rychlejší. V brooklynské továrně je připravených 150 3D tiskáren, pan Schwartz byl vytištěn za necelých 24 hodin.

voodoo3

Zatímco Voodoo Manufacturing poskytuje tiskárny, Body Labs mají na starost tu těžší část. Jsou to oni, kdo vymysleli systém digitální replikace. Díky nim vznikají matematicky přesné digitální modely, které jsou pak rozkouskovány.

Využívají se však i k jiným účelům. Tým Body Labs se už spojil s armádou Spojených států a vytvořil databázi modelů vojáků, na které se dá hezky zkoušet, jaká výbava pro ně bude vhodná. Do budoucna by se modely mohly požívat také ve fitness, hrách a animacích.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru