BMW začne vyrábět automobily bez zpětných zrcátek

Zpětná zrcátka jsou nenahraditelným konstrukčním prvkem každého automobilu, bez kterého se neobjede žádný řidič. Některá vozidla disponují menšími zrcátky, jiné zase většími. Nicméně nastává zde problém s mrtvým úhlem a občas se stane, že i ve zpětných zrcátkách přehlédnete vedle jedoucí automobil. Technologie postupují neustále dopředu a výrazně zasahují do automobilového průmyslu. A právě jedna z moderních technologií stojí za odstraněním zpětných zrcátek z automobilů.

Německá automobilka BMW představila koncept proslulého elektromobilu i8, u něhož jsou zpětná zrcátka nahrazená kamerami. Nicméně najde se spousta odpůrců revolučního řešení, kteří diskutují o vyšším riziku poruchy elektroniky. Podobné pochybnosti byly také s elektrickým stahováním oken a v současnosti si řidiči ruční variantu stahování oken nedokážou představit.

bmw1

BMW se loučí se zpětnými zrcátky.

Kamery namísto zpětných zrcátek představují jakási tykadélka, s čímž souvisí také menší odpor vzduchu a menší hluk při rychlé jízdě. Automobilová společnost předpokládá, že v sériové výbavě by se měly kamery dostat kolem roku 2019.

bmw2

Namísto zpětných zrcátek kamery.

Obraz, který kamery budou přenášet, se zobrazí na dostatečně velkém displeji. Tento displej nahraí interiérové zpětné zrcátko nad palubovou deskou. Součástí systému budou nejen boční kamery, ale také zadní kamera pro couvání. Technologie by měla eliminovat mrtvý úhel a současně by měla zajistit lepší aerodynamiku automobilu.

Zdroj / Foto: Blog Autobazar.eu

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru