Dnes vyšlo 15 článků

BMW i8 Spyder Concept bude už brzy realitou

BMW i8 je úchvatné auto, které zaujme úplně každého. Nejen designem, ale také tím, že má pod kapotou 1,5 litrový benzínový motor spojený hybridním pohonem. Je tu jen jedna věc, kterou by mohlo BMW ještě o něco vylepšit – odhodit střechu a užívat si jízdu s větrem ve vlasech.

A pravděpodobně se tak už brzy stane. CEO BMW Harald Krueger pro německé noviny Handelsblatt řekl, že produkční verze i8 Concept Spyder příjde na trh v blízké budoucnosti. 

bmw-i8-spyder-26

Spyder verze BMW i8 byla už několikrát od svého uvedení ve formě konceptu odložena

Spyder verze BMW i8 plug-in hybridu byla už několikrát od svého uvedení ve formě konceptu odložena. V konceptu má i8 Spyder odnímatelné panely střechy, přepracovaný zadní kryt motoru. Karosérie nad motorem a elektromotorem je v podstatě také podobná té, kterou má kupé. Mnoho prvků je pozměněných převážně kvůli odnímatelné střechy.

2015_bmw_i8_spyder_desktop_wallpaper

Auto dokáže zrychlit z 0 až na 100 km/h za 4,4 sekundy

V produkční podobě se očekává, že si i8 Spyder zachová svou pohonnou jednotku. Současná verze ukrývá 1,5 litrový tříválcový benzínový motor spárovaný s dvěma elektromotory a 7,1 kWh lithio-iontovými bateriemi. Spolu tento pohon produkuje 357 koní a umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.

BMW i8 kupé dokáže v čistě elektrickém módě dosáhnout rychlost 120 km/h a při použití spalovacího motoru je maximálka elektricky omezená na 250 km/h. Při verzi kabrio můžeme pravděpodobně očekávat podobné čísla. Jen pro porovnání, Tesla Roadster, který byl vyrobený v letech 2008 – 2012 dokázal s čistě elektrickým pohonem s výkonem přibližně 300 koní na 100 km/h zrychlit za 3,9 sekundy, respektive 3,7 v případě verze Sport a dosáhl maximální rychlosti 200 km/h. 

bmw-i8-spyder-29bmw-i8-spyder-05bmw-i8-spyder-15bmw-i8-spyder-16bmw-i8-spyder-06Zdroj: Startitup

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru