Bluetooth 5.0 s mnoha vylepšeními je zde

Certifikační autorita Special Interest Group (SIG) oficiálně přijala standard Bluetooth 5 s větším dosahem, vyšší rychlostí a větší kapacitou pro broadcast. Zároveň má technologie přinést lepší optimalizaci pro chytrá zařízení (smartphony s příslušenstvím, internet věcí a podobně).

V porovnání s Bluetooth 4.2 je nová norma nejen dvakrát rychlejší, ale také má čtyřikrát větší dosah. Teoretický maximální dosah je 400 metrů a přenosová rychlost 2 Mb/s. V běžných životních situacích zajistí stabilnější a spolehlivější připojení. Bluetooth 5.0 má také vylepšenou ochranu proti rušení mobilními vysílači LTE sousedního pásma.

press-release-five2016

Zdroj: Bluetooth

Bluetooth 5.0 je kompatibilní se staršími verzemi. Nicméně výše uvedené vlastnosti se projeví až u zařízeních certifikovaných pro pátou generaci Bluetooth, která budou dostupná už zpočátku roku 2017.

Zdroj: Bluetooth

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru