Dnes vyšlo 15 článků

BlueDot předvídal Coronavirus pomocí umělé inteligence. Jak?

BlueDot předvídal Coronavirus pomocí umělé inteligence. Jak?

Virus Wuhan neboli Coronavirus způsobuje smrtící pneumonii a selhání ledvin. To, co vzniklo ve Wu-chanu, se nyní rozšířilo do různých částí světa. Dne 9. ledna vydala WHO (Světová zdravotnická organizace) veřejné oznámení, v němž oznámila vypuknutí chřipky v Číně, která mohla pocházet z trhu živých zvířat ve Wu-chanu. Doposud virus nakazil téměř 3 000 lidí a z toho bylo zaznamenáno 81 úmrtí. I když byly hlášeny případy tohoto viru v jiných částech světa, mimo Čínu žádné úmrtí zaznamenáno nebylo. 

Co je BlueDot a jak to funguje?

Zatímco oznámení WHO přišlo 9. ledna, spuštění AI z Kanady již poslalo varovné zprávy o propuknutí nákazy svým zákazníkům 31. prosince. BlueDot je platforma pro sledování zdravotního stavu, která analyzuje miliardy dostupných dat online a shromažďuje tato data za účelem posouzení ohrožení veřejného zdraví. Nástroj AI zpracovává techniky přirozeného jazyka a strojového učení k filtrování prostřednictvím mezinárodních zpravodajských zpráv, údajů leteckých společností a zpráv o ohniskách souvisejících se zvířaty. Jejich tým vysoce vyškolených epidemiologů skenuje automatické výsledky. Společnost předpověděla nejen virus, ale také místo, kde se rozšíří mimo Wuhan-Bangkok, Soul, Tchaj-pej a Tokio. BlueDot předpovědělo toto šíření tím, že bylo schopno přesně sledovat údaje o leteckých společnostech.

Společnost dříve úspěšně předpověděla i další ohniska, například umístění ohniska Zika na jižní Floridě.

AI je budoucnost zdravotní péče

Je zřejmé, že techniky umělé inteligence a strojového učení budou nepochybně budoucností zdravotní péče. Podle společnosti Frost & Sullivan se předpokládá, že systémy umělé inteligence budou do roku 2021 samostatným průmyslem.

Jak se svět rychle mění, tyto nemoci se objevují a šíří rychlým tempem. Se zavedenými nástroji AI a různým softwarem však může být zvýšený přístup k datům dobře využit. Podstatný nárůst údajů lze použít k vytvoření důležitých poznatků a následně na ně reagovat, čímž se šíří zprávy dříve a rychleji, než se nemoc může šířit sama.

Zdroj, foto: techaheacorp.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru