Bloom je varná konvice, která recykluje páru pro vaření a chrání děti před popálením

Bloom je rychlovarná konvice, která představuje chytrý a bezpečný způsob, jak zapojit své ratolesti v kuchyni. Elektrická rychlovarná konvice využívá opakovaně páru, kterou produkuje vroucí voda. Za tento výrobek jeho vynálezce letos získal nejvyšší ocenění v soutěži Electrolux Design Lab.

Tématem letošní soutěže bylo: „Zdravé a šťastné děti“, přičemž rychlovarná konvice Bloom byla vytvořena za účelem zapojit děti do přípravy jídla bez rizika popálení párou či na rozpáleném sporáku.

Bloom-kettle-Electrolux-Design-Lab

Revoluční konvice Bloom

Klasická konvice chrlí páru do vzduchu, což je pro děti nebezpečné. Mohou se nepříjemně popálit. Současně je čerpaná drahocenná energie a vodní pára. Jordan Lee Martin, vynálezce výrobku a student University of Huddersfield ve Velké Británie, využil něco, co bylo předtím pro všechny zbytečné. Navrhl rychlovarnou konvici Bloom s víčkem pro zachycení páry. Tím nemůže dojít k popálení dětí.

Pára stoupá do tří oddělených komor kolem konvice a děti si mohou přes mobilní aplikaci naprogramovat, zda chtějí vařit jídlo, vyčistit vzduchu či sterilizovat položku.

Jordan Lee Martin za tento vynález získal 10 000 € a šestiměsíční placenou stáž ve společnosti Electrolux Global Design Center. Zatím nejsou žádná plány, že by měl jít návrh do výroby. Nicméně, možná se tím výrobci elektroniky inspirují a brzy budeme používat podobné prostředky každý den.

Zdroj / Foto: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru