Dnes vyšlo 15 článků

Blogger si vymyslel, že utratil půl milionu korun za jeden let

Představte si, že chcete napsat článek, který bude zajímat miliony lidí po celém světě. O čem by měl být? Pravda je taková, že my se o to snažíme každý den a ještě jsme na to pořádně nepřišli… Každopádně mohli bychom se učit od bloggera Dereka Lowa. Jemu se to totiž povedlo.

Zaznamenali jste koncem minulého roku tento příspěvek? Poletoval po sociálních sítích a vůbec všude možně po internetu, i na Forbesu ho s velkým nadšením z toho, že jim to autor dovolil, publikovali.

what_its_like_to_fly

Napsal ho jakýsi Derek Low, který pochází ze Singapuru. Zaznamenal v něm svou zkušenost, jaké to je proletět se na palubě Singapore Airline v nejluxusnější třídě na světě s názvem Suites Class. Jde vlastně o takové letadlové apartmá s koženým interiérem. Po tomto konstatování už by nikdo z nás nečekal, že se bude jednat o nejlevnější letenky, ale teď trochu vyrazíme dech i vám. Cesta ze Singapuru do New Yorku vás v takovém luxusu přijde na půl milionu korun. Víte, kolik byste za to mohli mít čokolády? Nebo iPhonů?

Jelikož se na palubu takového letadla jen tak nikdo nedostane, protože většina lidí raději využije akční letenky než lítat za miliony, Derekův příspěvek se světem šířil jako dobrý virál. Jenže pak se stala taková věc. Na Redditu se začalo mluvit o tom, že Derek vlastně jen opisoval. Vzal fotky a články z jiných blogů, trochu to přepsal a vydával za vlastní.

Přestože příspěvek na jeho blogu dodnes dohledáte, Derek po obdržení stížnosti od původních autorů části textu odstranil. Ale to nevadí, protože co dáte jednou na internet, nebude už nikdy zapomenuto.

A jak víme, že Derek opisoval?

1. Stejná vášeň pro poezii

Derekova verze tvrdí, že by pravděpodobně potřeboval báseň, aby mohl popsat, jak úžasné to bylo.

poetDerek

Verze bloggera Andyho (publikovaná 22. března 2013) mluví o tom, že by k popisu potřeboval poezii, u fotografie úžasného dezertu.

poetAndy

2. Oba se podivovali nad tím, že jim nevážili zavazadla

Derekova verze

derek

Verze Rebeccy (publikováno 4. května 2013)

rebecca

3. Obrázky se poznají

Ve vlákně na Redditu se mluví o tom, že Derek ukradl obrázky z Andyho blogu. Někdy totiž použil dokonce stejný titulek.

reddit_evidence

Takže co je na jeho příspěvku pravdivé?

Možná palubní lístek?

Boarding_Pass

Nebo pas.

Derek_Passport

A určitě jeho úsměv. Vypadá trochu jako ovce, to by se nedalo nafejkovat.

derek_sile

A co vy? Potrpíte si na luxus, za který si nevážíte připlatit, nebo sháníte levné letenky?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru