Blogger.com nakonec o erotický obsah nepřijde

Blogger.com nakonec o erotický obsah nepřijde

Pouhý týden stačil společnosti Google k tomu, aby zcela přehodnotila svůj názor na výskyt erotického obsahu ve službě Blogger.com. Ten z ní měl být definitivně odebrán koncem března tohoto roku. Nakonec však k žádné výraznější změně nedojde. Proč? Odpověď si bude muset najít každý sám.

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že Google má v plánu zakázat v populární službě Blogger.com veškerý erotický obsah, který není součástí umění, nebo dokumentární tvorby. Tato zpráva je však odedneška neaktuální. Po řadě negativních ohlasů bylo rozhodnuto, že bude zachován současný systém, tj. že blogy obsahující erotický obsah nebudou skrývány, ale při jejich otevření se pouze zobrazí okýnko, které čtenáře na potencionálně nevhodný obsah upozorní.

Co je hlavní příčinou toho, že Google své stanovisko takto rychle přehodnotil? Těžko říct. Na oficiálním fóru se sice dá najít zpráva, ve které je jako hlavní důvod zmiňován fakt, že řada uživatelů, jejichž blogy by nebyly v souladu s novými podmínkami, je ve službě Blogger registrována již více než deset let. Mnohem spíše však hlavním důvodem budou peníze, respektive zisk z reklam. Co si budeme namlouvat – erotika prodává.

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru