Stylová čtveřice Bloges Robes: V cizině náš blog komolí na „blowjob roubs“

Stylová čtveřice Bloges Robes: V cizině náš blog komolí na „blowjob roubs“

Sex ve městě po česku. Tyhle charismatické kočky stačí chvíli sledovat na Facebooku a máte hned chuť odhodit kancelářské papíry, nasadit hippie čelenku, pobrat nejlepší kamarádky a vyrazit za letním dobrodružstvím. Bloges Robes zkrátka umí udávat směr!

Zdravím vás, Nikol, Kristi, Nikol a Míšo. Na začátek bych poprosila každou z vás o krátké představení. Co děláte, co vás baví?

  • Nikol Moravcová, moderátorka společenských akcí a reportérka Fashion TV. Zahrála si v několika českých filmech a reklamách, vystudovala marketingovou komunikaci a baví jí všechny různé adrenalinové sporty a cestování.
  • Míša Štoudková, vicemiss ČR a modelka. Má vystudovanou masovou komunikaci a stylistický kurz.
  • Nikol Kouklová je divadelní herečka, která působí v několika pražských divadlech, ale i TV seriálech a filmech.
  • Kristýna Poliček se živí sociálními médii v PR agentuře, je zároveň stylistka a vegetariánka.
Nejsilnější momenty jsou ty, které prožijeme spolu.

Nejsilnější momenty jsou ty, které prožijeme spolu.

Na blogu působíte jako sehraná čtyřka. Odkud se všechny znáte a jak dlouho spolu kamarádíte?

Na začátku všeho byl nápad. Nebo spíš takový sen. Mít vlastní pořad o módě, který se nakonec Nikol Moravcové a Míše Štoudkové splnil! Po zániku TV5, na které STYLIFE běžel, zanikl i pořad… my se ale nevzdaly! Přizvaly jsme k sobě kolegyni z castingů, talentovanou herečku s krásnou zrzavou hřívou – Nikol Kouklovou. Ta má na blogu na starosti nejen vše kolem kultury & artu, ale i pozvánky na eventy z oblasti módy. Čtvrtá Blogeska je Kristýna Poliček, stylistka a nejlepší kamarádka Nikol M. od dětství, která řeší office, soutěže a pánskou část na blogu.

O blogu říkáte, že vznikl po nátlaku okolí, 🙂 na Facebooku přitom máte skoro 8 000 fanoušků. Čekaly jste takový úspěch?

Návštěvnost blogu se nyní blíží ke 150 000/měsíčně, což považujeme na české poměry, za velký úspěch a jsme rády, že máme tolik „kamarádek,“ které zajímají naše rady a tipy nejen z oblasti FASHION, ale i BEAUTY a dokonce se těší velké oblibě i naše videa, které pro nás točí talentovaná kameramanka Mirečka Flam.

Některé věci bylo těžké pojmout textem, holky proto začaly točit videa.

Některé věci bylo těžké pojmout textem, holky proto začaly točit videa.

Letos v dubnu jste oslavily první společný rok Robesek. Co nejzajímavějšího jste za ten rok prožily? Můžete každá zmínit nějaké momenty, které jí utkvěly v paměti?

Za celý rok jsme každá procestovaly několik destinací, kam jsme se díky blogu mohly podívat, ale nikdy ne všechny dohromady, takže nejsilnější momenty jsou určitě ty, které jsme prožily všechny spolu. Třeba náš první bazárek, kde jsme rozprodávaly naše šatníky a část výtěžku šla na dobrou věc, nebo naše narozeninová party byla velmi dojemná a intenzivní 🙂 Máme spousty zážitků, které ani fotky nedokážou zachytit a proto natáčíme videa. Za zhlédnutí určitě stojí náš výlet do Tatralandie, kde jsme reprezentovaly Česko nebo video z letošních Karlových Varů.

Jak se změnilo vaše vnímání blogu za ten rok? Je víc profi? A jak jste to vůbec braly na začátku, že prostě něco zkusíte a budete samy sebou, nebo jste měly konkrétní představu?

My jsme vlastně neměly žádnou konkrétní představu, vizi nebo plán. Vzniklo a probíhá to všechno tak nějak přirozeně a děláme na tom, co samo přichází. Ambice na svou vlastní kolekci triček, tašek, trenek, šperků, drinků, brýlí přišla tak nějak samovolně a nebráníme se dalším příležitostem.

Jak vůbec vznikl název Bloges Robes? Má pro vás nějaký speciální význam?

Nikol M., Míša a Kristýna jsou původem ze severu, kde pojem „módes róbes” používaly naše maminky pro parádnice, jaký bezpochyby všechny jsme. Proto Nikol s Míšou nazvaly svojí rubriku v pořadu STYLIFE „Blondes Robes” a i po skončení televize měly už slušnou základnu fanynek a tak se vlastně název přetransformoval. Občas nás v cizině čtou jako „blowjob roubs.” 😀

Každá mají vlastní styl, do nákupů si ale samozřejmě kecají.

Každá mají vlastní styl, do nákupů si ale samozřejmě kecají.

Jaký styl rády nosíte? V čem vás potkáme jen tak na ulici nebo v práci?

Každá máme svůj osobitý styl. Nikol M. nosí sportovní, hippie, boho i pin-up. Týnka hodně pánský styl, černou se zlatou a baseballku. Míša casual elegant – kraťásky, halenky, klobouky, heels, trochu grange. Nikol K. nejčastěji potkáte ve vzorech a barvách všech druhů. Od kytek přes puntíky až po zvířecí vzory. 🙂

Občas se rafnem, ale jsme kamarádky do deště

Trávíte spolu hodně času, jezdíte společně na otvíračky, festivaly, akce. Nelezete si někdy na nervy?

Zatím jsme ponorku neměly, jen občas potřebujeme trávit čas s našima drahýma polovičkama – a pak se na sebe zase hrozně těšíme. Jsme takový kamarádky do deště a máme pořád tolik témat na řešení, že se nikdy nenudíme. Hádky jsou u nás na denním pořádku, ale o to víc se učíme jedna druhou respektovat a jít stejnou cestou a nenechat převládnout ego nebo osobní zájmy.

Která z vás má hlavní slovo a za kým si ostatní chodí postěžovat a vylít srdíčko?

To je jasný. Nikol M, je vedoucí, přirozená autorita. A taky ostatní nejvíc prudí, ale i chválí. Ke Kristýně si pak chodí všichni pro utěšení, ta je totiž vždy nestranná a nekonfliktní. Nikol K. je hyperaktivní a zastane práci za dva a vyřeší i neřešitelný a Míša je prostě stylová a hezká. 🙂

Respektujeme jedna druhou, ego nenecháme převládnout. :)

Respektujeme jedna druhou, ego nenecháme převládnout. 🙂

Kecáte si navzájem do toho, co si obléknete?

A jak. Máme takový „zaklínadlo,“ co jsme se naučily používat: MĚ SE TO LÍBÍ. 🙂

Jaký je nejoblíbenější kousek v šatníku každé z vás?

  • Kristýna: holčičí bomber a kšiltovka
  • Míša: džínový kraťásky a klobouk
  • Nikol M.: maxi dress a květinová čelenka
  • Nikol K.: kotníkové holínky a náhrdelník z peří

Podpatky, nebo flats?

Nikol K. a Míša heels a Nikol Moravcová a Tynka flats.

Fashion a cestování patří k sobě.

Fashion a cestování patří k sobě.

S Marilyn Monroe by nás bylo pět

Hodně všechny cestujete – kde se vám poslední dobou nejvíce líbilo a proč?

Nejvíc z nás cestuje jednoznačně Nikol M., která má o svých cestách píše v našem Travel Diary na blogu. Nejzajímavější destinace jsou asi Mauricius, Maledivy, Seychely, Havaj, Mexiko, Srí Lanka.

A Nikol K. je právě na měsíc ve Vietnamu s přítelem. Týnka s Míšou cestují hodně po Evropě a obě milují shopping v Londýně. Toto léto se všechny chystáme do italské Padovy.

Užíváte si zahraniční se vším všudy včetně drahých restaurací a hotelů, nebo myslíte na peněženku a raději si přivezete nějaké zajímavé módní úlovky?

To samý, co utratíme za oblečení, jsme schopny utratit i za dobré jídlo. Jsme všechny velký gurmánky a milujeme thajskou kuchyni a vegetariánské restaurace, takže se v tomhle směru neomezujeme a umíme si dopřát.

Co na cestách kromě nákupů nikdy nevynecháte?

Přece památky. Nejen kvůli fotkám na blog, ale i kvůli vlastnímu rozšíření vědomostí a obzorů. Každá země je totiž neuvěřitelně inspirativní svojí historií, a tak se snažíme nasát kulturu a atmosféru přimo od místních obyvatel.

Co si myslíte, že by na blog řekla vaše ikona Marilyn Monroe?

Myslím, že by určitě chtěla být jednou z nás. A Marilyn je také jediná, koho bychom přijaly do naší party, aby nás bylo pět. Sexy blondýn totiž není nikdy dost. 🙂

bloges_05

Ostatní fashion blogerky nebereme jako konkurenci.

Blogerky, žádný stres. Haters make you famous

Jakou nejkurióznější reakci na blog si pamatujete? Co třeba říkají vaše maminky, babičky, partneři?

Stává se nám, že někdo neumí správně přečíst náš název, přitom je to tak jednoduchý – píše se, čte se. Takže asi ten zmiňovaný „blowjob roubs” vede a ten už asi nic nepřekoná. I když vysvětlování babičkám má taky svý kouzlo… 🙂

Setkaly jste se i s nějakou vyloženě negativní reakcí? Jak jste to braly?

Jsme na české blogerské scéně i po roce a půl stále nováčky a snažíme se respektovat a podporovat ostatní blogerky, se kterýma se potkáváme co týden na nějaké otvíračce, prezentaci nebo přehlídce. Nemáme problém s nikým, protože nebereme ostatní jako konkurenci a jestli to má někdo naopak, tak doporučujeme naší novou kolekci triček s nápisem: HATERS MAKE ME FAMOUS 🙂

Máte s blogem nějakou vizi, kde byste ho rády viděly za další rok?

Denně nám přichází hodně nabídek, které je potřeba okamžitě selektovat. Neupínáme se na jasný cíl, čeho dosáhnout, kam jít, kde skončit. Řídíme se podvědomou vizí, kterou jsme si za ten rok sjednotily a přivlastnily. Třídíme podle toho nabídky a přicházíme s novými nápady v duchu této vize, která nás posouvá dál a dál a kdo ví, třeba jednou budeme mít vlastní magazín, butik, nebo zase pořad o módě ze kterého vlastně celý blog vznikl. Začarovaný kruh!

Co byste poradily holkám-začínajícím blogerkám? Co vám funguje, co si myslíte, že má smysl dělat a z čeho si naopak nedělat hlavu?

Poradily bychom jedno (máme ozkoušeno, že to funguje a má smysl): nedělat si hlavu z ničeho. 🙂

Zdroj fotografií: Bloges Robes

Copywriterka, redaktorka a věčná životní optimistka. V hlavě se mi neustále rodí nové nápady. Píšu články, které bych chtěla sama číst. Stephena Kinga považuji za mistra slova a z Marquezových knih čerpám moudrost pro každý den. Twitter: @pavlaloka

Komentáře

Nahoru