Blíží se konec populárního Winampu!

Blíží se konec populárního Winampu!

Populární přehrávač již brzy skončí. Vývojáři se rozhodli, že ho přestanou dál vyvíjet. Důvod je jednoduchý – jde z něj málo peněz.

winamp2Společnost AOL, která v roce 1999 odkoupila práva na Winamp od vývojářského týmu Nullsoft za 80 milionů dolarů se ho rozhodla přestat vyvíjet a k 20. prosinci zrušit oficiální odkazy ke stažení programu a skončit s podporou jeho Internetových funkcí. Pokud tedy Winamp ještě nemáte, ale chtěli byste ho využívat, měli byste si pospíšit. Akorát budou k dispozici jen jeho offline funkce.

Winamp je program pro přehrávání audia a videa. Je  zdarma s možností zakoupení přídavných funkcí. Poprvé se objevil v roce 1997, ale uměl přehrávat jedině formát mp3. V novějších verzích ale postupně přibývala možnost přehrávání video souborů, vylepšený ekvalizér, vizualizér, možnost přímého vypalování na přesnosná zařízení, poslech rádií, sledování TV stanic apod. Stával se tedy profesionálním pomocníkem každého uživatele.

Program se těšil takové oblibě, že byla vytvořena i verze pro mobily. Jelikož je ale Winamp free a mikrotranskace nepřináší mnoho nového, nebyl finanční obrat takový, aby se AOLu vyplatilo projekt dále podporovat. Poslední verzí je v. 5.66 podporující Windows 8.

winamp5

Zdroje: www.zive.cz

 

Student prvního ročníku střední IT školy v Praze. Miluji sport, psaní, jsem pro každou srandu... :D Občas mám trochu dlouhé vedení, ale tak kdyby něco, Bohnice to jistí.. :D Každopádně na tyhle stránky píšu s láskou a hlavně pro lidi.. A jestli se Vám moje články líbí.. Lajkněte to! :D Páč mě dost baví i psychologie a rád se vžívám do pocitů druhých lidí (umm, how awesome :3 :DD), takže vím, že i takováhle blbost dokáže člověka potěšit.. :D .. obzvlášť mě :)

Komentáře

Nahoru