Dnes vyšlo 15 článků

Blíží se konec nejznámějšího fast foodu?

Blíží se konec nejznámějšího fast foodu?

McDonald´s je snad nejznámější fast foodovou restaurací na světě. Vznikl v roce 1955 a od té doby stále expanduje. Ovšem až do dneška. Ustoupí fast food z místa na výsluní a odstoupí do pozadí? Nemusíme se ptát, právě se to stalo.

Nová doba

Jistě jsme si všimli, že je doba, kdy se v regálech supermarketů stále více objevují zdravá jídla z bio původem. Jídla, která jsou minimálně zpracovaná a mají velký obsah vitamínů a minerálů. Zkrátka odzvonil čas přeslazeným limonádám, polotovarům jimž věnujeme pouhých 5 minut přípravy apod. Stále častěji jsme ochotni na jídlo čekat, pokud bude jeho nutriční hodnota kvalitnější. S tímto novodobým zvykem absolutně nekoresponduje koncept McDonald´s. Jídlo je dvakrát předpřipraveno a na konci hozeno do přepáleného oleje. Jídlo je nezdravé, jsou v něm prázdné kalorie a mnoho nezdravých tuků.

19141930_10206962095131024_1426229275_n

Fast foody jsou pomalu nahrazovány kvalitnějším způsobem tzv. slow foody. Za jídlo zaplatíme více, než v „mekáči“, za to se najíme dosyta a zdravě. Není zkrátka rozhodující kvantita, ale kvalita.

Zavírání restaurací

I přes to, že McDonald´s zavádí do své nabídky čím dál více poměrně „zdravých“ produktů, je nucen čelit poklesu tržeb. Už v roce 2015 se zavřelo 700 poboček. Překvapujícím faktem je, že polovina z nich se zavřela v Americe. Stejný problém mají i konkurenti jako je KFC nebo Burger King.

Lidem záleží na tom, jak vypadají, jakou mají fyzickou kondici a zda jsou zdraví. Už nesmíme jen tak něco. Nabídka se zkrátka musí přizpůsobit poptávce.

Zdroj, text/foto: floweeinstagram 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru