Bláznivý život bývalého uprchlíka a kybernetické legendy Johna McAfee

John McAfee je záhadný. Zapletl se do drog a nelegálních aktivit, vybudoval jednu z největších antivirových společností a žil na Belize. Také založil vlastní politickou stranu a nedávno byl jmenován předsedou a CEO tajemné technologické společnosti.

Životní příběh tohoto člověka je skutečná jízda. Kdo je a byl tento člověk? Co se stalo? A kde je John McAfee nyní?

John McAfee se narodil v polovině 40. let minulého století ve Velké Británii. S rodiči se přestěhoval do města Roanoke na severu Virginie. Nicméně jeho otec, který pracoval jako zeměměřič silnice, byl alkoholik. A když bylo Johnovi 15 let, otec spáchal sebevraždu.

23153285761_7bceb1ca56_b

John McAfee má divoký život. Zdroj: Flickr

Když John nastoupil na tamní vyšší odbornou školu Roanoke College, také se zapletl s alkoholem. Byl chytrý mladý podnikatel, který nejprve prodával časopisy. V pozdních 60. letech začal pracovat ve firmě, která se zabývala vývojem systémů pro karty. Naučil se základům práce na počítači. Poté se dostal k práci na železnici v Missouri Pacifik, kde pracoval s hypermoderním IBM počítačovým systémem, který sloužil ke kalibraci jízdního řádu.

Během práce na železnici začal obchodovat s tvrdšími drogami. Prodával psychedelické látky zvané DMT. John drogy také šňupal, ale nic necítil, a tak se jednou rozhodl vyšňupat celý balíček. A pak se rozpoutalo peklo. Byl vyděšený, vyběhl ven a schoval se za koše.

„Lidé mu pokládali otázky, ale nechápal, co mu říkají. Počítač plival jízdní řády na měsíc. Nic mu nedávalo smysl. Skončil za popelnicí v centru St. Louis, slyšel hlasy a zoufale doufal, že ho nikdo neuvidí. Nikdy se nevrátil do Missouri Pacifik. Jedna jeho část se domnívá, že je stále na té cestě, že vše, co se od té doby stalo, je velká halucinace a že jednoho dne se z ní dostane a najde opět sám sebe na svém gauči v St. Louis, kde poslouchá Dark Side of the Moon od Pink Floyd,“ napsal magazín Wired.

John se v roce 1970 přestěhoval do Silicon Valley, kde pracoval na různých postech v technologických firmách. Po celou dobu užíval drogy a pil alkohol. Ale v roce 1983 vystřízlivěl. Pracoval ve firmě Omex a zjistil, že jeho každodenní režim bylo šňupání koksu a pití skotské. Cítil se sám a byl vystrašený, a proto se rozhodl vyhledat pomoc.

V roce 1980 pracoval ve firmě Lockheed. V té době byly počítače stále relativně novinkou. V roce 1986 napadl počítače první počítačový virus. John četl o nových programech, které infiltrovali počítače, a rozhodl se založit vlastní firmu.

John založil firmu zvanou McAfee Associates, která vydělávala 5 milionů dolarů ročně. Antivirový program používaly i největší společnosti na světě. Antivirová platforma McAfee se stala ještě úspěšnější, když se objevil jeden z nejhorších virů všech dob, který nakazil 5 milionů počítačů. Virus, který se objevil v roce 1992, se jmenoval Michelangelo. A v té době nepoužíval skoro nikdo antivirovou platformu. Nicméně počítačový virus Michelangelo odstartoval horečku antivirových programů.

Mcafee

John McAfee vybudoval jednu z nejznámějších firem. Zdroj: Flickr

V roce 1994 John odstoupil od společnosti a prodal své akcie za 100 milionů dolarů. Následně rezignoval. Začal radit začínajícím firmám, přednášel na škole Stanford Graduate School of Business a pracoval na vlastních projektech. Vytvořil dvě sociální sítě PowWow a Tribal Voice.

V roce 2008 se ekonomická krize dotkla i Johna, který prozradil, že se jeho štěstí zmenšilo ze 100 milionů dolarů na 4 miliony dolarů. Prodal svůj pozemek a přestěhoval se do Belize, kde se chtěl věnovat světu antibiotik. Věřil, že ve spolupráci s mikrobiologem jménem Allison Adonizio by mohl vytvořit produkt, který by léčil. Společnost se jmenovala Quorumex.

John si na Belize myslel, že je v nebezpečí a že ho někdo neustále sleduje. Každý den chodil do salonu jménem Lover’s Bar, kde sledoval lidi, jak vchází dovnitř a vychází ven. Ustoupil od všeho ostatního, protože byl posedlý pozorováním lidí v této chudé části města. Po šesti měsících napsal, že už nemá žádné spojení se společností.

„Mé křehké spojení se světem bylo přerušeno. Jsem nejhůře oblékaný člověk v Tijuaně. Hygiena není o nic lepší. A včera jsem poprvé močil na veřejnosti za denního světla,“ napsal John.

V roce 2012 byl zastřelen jeho soused Gregory Faull, přičemž John McAfee byl podezříván belizskou vládou z vraždy. John uprchl a žil v Guatemale, kde byl zatčen za nelegální vstup do země. V té době měl zdravotní problémy se srdcem. John byl nakonec ze země vyhoštěn a poslán zpět do USA. Následovalo mediální šílenství, protože každý chtěl vědět, kdo to byl a kam měl namířeno, kdyby to byl náhodou blázen.

V roce 2013 natočil bizarní video s názvem „Jak odinstalovat McAfee Antivirus“, kde kolem něj byly spoře oděné ženy. Ve videu se objevily také zbraně, narážky na drogy a užívání drog. I když to měla být pravděpodobně nějaká parodie.

mcafee

John McAfee ve videu. Zdroj: YouTube

V srpnu byl zatčen kvůli řízení pod vlivem a držení zbraně. Na Facebooku přiznal, že řídil pod vlivem Xanaxu, ale obvinil svého lékaře za to, že ho neupozornil, že řízení pod vlivem drog může být nebezpečné.

John McAfee je stále sporadickou personou veřejnosti. Údajně žije v Portlandu ve státě Oregon. Sem tam bloguje o bezpečnosti, soukromí a svobodě. V září 2015 se rozhodl jít politickou cestou a vytvořit vlastní politickou stranu zvanou Cyber Party.

V květnu letošního roku byl John jmenován předsedou a CEO tajemné technologické společnosti MGT Technologies, která investuje do mobilních her a zabývá se kybernetickou bezpečností.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru