Dnes vyšlo 15 článků

Blanka není jen tunel, dle webových stránek je mnohem víc

Tunel Blanka. Dlouho očekávaný projekt konečně spatří světlo světa. Po čtyřletých odkladech nastává onen slavný den. A jelikož je Blanka mezi veřejností vnímána nejenom jako silniční tunel, ale také jako tunel finanční, spustil Metrostav nový web, který se snaží uživatelům tunelu vysvětlit, že není  tunel jako tunel…. 

Nový web tunelu Blanka vysvětluje

Tunel Blanka má svůj web, kde Metrostav tvrdí, že se nejedná o tunel finanční :-), ale novodobou moderní stavbu, která pomůže všem Pražanům. Nový web se snaží odpovídat na tyto otázky:

 1. Stojí Blanka za ty peníze?
 2. Co Blanka ušetří?
 3. Komu Blanka pomůže nejvíc?
 4. Není Blanka trochu stará?
 5. Proč jsme na Blanku čekali tak dlouho?
 6. Kdo přijde po Blance?

Tak snad už bude tedy díky tomuto webu jasné, že se o tunel nejedná. Teda jedná. Vlastně – víte jak…. Je to tunel i tunel.

Výstřižek

Výstřižek

Výstřižek                                                                                              

Výstřižek

Výstřižek

Výstřižek

Výstřižek

Výstřižek

Fakta a zajímavosti o tunelu Blanka

 • Práce na tunelu Blanka začaly už v roce  2007  a to po více než dvanáctiletém plánování. První záměr byl jasný. Otevírat se bude v roce 2011! Bohužel, slavnostní otevření se koná až o čtyři roky později.
 • Tunel Blanka nonstop sledují kamery, které monitorují kompletní provoz a chod událostí v Blance.
 • Uvnitř tunelu je moderní osvětlení, které nezpůsobuje očím řidičů  světelný šok naopak jim usnadňuje přivyknout si na světelné poměry v podzemí při vjezdu do tunelu.
 • V tunelu je nainstalovaná supermoderní vzduchotechnika, která odvádí ven automobilové zplodiny a ty potom rozptyluje mimo obytné zóny.
 • Opoždění stavby tunelu Blanka způsobily  tři faktory: obtížné získávání stavebních povolení a výkup pozemků, ekonomická krize a soudní spor o platnost stavebních smluv. Celé dílo se tak zpozdilo o 4 roky.
 • Celková délka tunelu Blanka činí 6 382 m. Blanka doplní provozovanou část okruhu o délce 17 km s tunely Zlíchovským, Mrázovkou a Strahovským. Po svém podzimním zprovoznění se Blanka stane nejdelším tunelovým komplexem v České republice a nejdelším městským tunelovým komplexem v Evropě. Technické parametry slečny Blanky jsou k dispozici k nahlédnutí zde.

 Kdo si počká, ten se dočká

 

 

 

 

Zdroje: tunel-blanka.cz, byznys.lidovkyblankanenitunel

Jmenuji se Radka a vyznačuji se tím, že ráda píši. Druhým rokem mám vlastním blog, kde se snažím psát poznatky ze svého života ironickou formou. Kromě psaní jsem instruktorka jógy, knihomol, milovník zvířat - hlavně psů a věčný snílek.

Komentáře

Nahoru